Seslendirme Çalışmalarım

Kargasal ulamında

Bir hobinin ötesinde olmayan ve benim için oyun misali kısa seslendirmeler yapıyorum. Youtube kanalıma plansız ve zamansız eklediğim seslendirmelerim genel itibariyle arkadaşlarımın kaleminden şiir ve öyküler oluyor. Ara ara da kitap alıntıları paylaşıyorum. Son günlerde Sabahattin Ali’den Kuyucaklı Yusuf’u birer dakikalık parçalar halinde seslendirmeye çalışıyorum. Diksiyon bozukluklarıma rağmen biraz eğlenmek istedim diyebilirim. Kayıtların, sözlerin sahibi tarafından beğenilmesi benim için yetiyor da artıyor bile.

Çocukluk yıllarımda bolca dinlediğim bant tiyatro kasetleri yüzünden ses efektlerini ve duygu durumuna göre seslerle minik oyunlar oynamayı deniyorum. Bu nadir zamanlarda güzel işler ortaya koysa da tek dilediği bir şiir ile huzur bulmak isteyen ruhları daraltabiliyor. Müzikleri ne diye aratarak buluyorum, nasıl seçiyorum, inanın bilmiyorum. O an rastgele anahtar kelimelere kapılıyor ve gözlerim kapalı daldırıyorum kaşığımı kazana. Ve her seferinde nasıl oluyor bilinmez, aradığımı hissettiğim şeyi buluveriyorum. Bu oyunlar arasında belki de en sevdiklerim şu ikisi olabilir (çaktırmayın, zaten çok fazla değiller):

Bazense oldukça sakin düz metinlerde bile bir şeyler deneyebiliyorum. Dostlarımı da alet ettiğim olmuyor değil ara ara kayıtlara :))

Şöyle bir baktım da elimde avucumda daha başka bir şey kalmamış. Kanalda paylaştığım tüm ses kayıtlarına buradaki oynatma listesinden ulaşabilirsin. Hem youtube kanalımın manzarası da güzeldir. Belki sevebileceğin başka şeyler de vardır. Ayrıca buraya tıklayarak blogumdaki herhangi bir yazıya rastgele ışınlanabilirsin. Umarım tanıtım yazısına denk gelmesin 😀

Sağlıcakla.

Karga'dan Mektup Almak İster Misin?

Bir Yorum Yaz