2009’den beridir blog yazar: çocuk yaşlarında dinlediği kararsız karga radyo tiyatrosunun etkisinden hâlâ kurtulamamıştır; hayal dünyasında bir karga olarak doğan ve kararsızlığından ötürü insanlığa mahkum edilen saçma sapan birisidir.

kısa yazın öz geçmişidir

yaş 30

98 sonrası 2000li yıllar: Babasının dini kitap kırtasiyesinde binlerce kitap arasında büyüdü.

Birinci yıl (2009): Dayısından özenerek ilk blogunu açtı ve kişisel blog yazıları yazdı.

Üçüncü yıl (2011): Lisedeyken müdürü merhum Osman Kaya‘nın (Mekanı cennet olsun.) hediye ettiği Alman klavye elektronik daktilo ile bir öykü hayal etti. Fakat bir gece kaldığı Devlet Parasız Yatılı Yurdunda belletmenlik yapan bir öğretmeni tarafından yerin dibine sokulmasıyla ergenliğinin de etkisiyle hayallerinden nefret etti.

Dördüncü yıl (2012): Üniversitede Alim Yıldız hocası edebiyatı tekrar sevdirdi. Hüseyn Kaya hocası ise öyküyü, dergileri ve dergiciliği sevdirdi. Aynı yılın sonlarında üniversite ikinci sınıfta, dostlarıyla Nun Edebiyat adında bir dergi çıkarmaya başladı.

Yedinci yıl (2015): Üniversitenin son yılında Nun Edebiyat Dergisi, on dört heyecan dolu sayı ile yayın hayatına son verdi. Aynı yılın sonlarına doğru dostlarıyla Enfa Edebiyat adında bir fanzin çıkardı. Ayrıca yine bu yıl içinde defalarca kez blog adı değiştirdikten ve farklı bloglar açtıktan sonra Adamkarga mahlası ile bu blogu açtı.

Sekizinci ve on ikinci yıllar arası (2016-2020): Dostlarıyla Enfa Edebiyat (Üç sayı), Peçete (Üç sayı), Meczup (Beş sayı) ve Potkal (İki sayı) adlarında fanzinler çıkardı. Dostlarıyla Potkal Edebiyat adında bir edebiyat sitesi kurdu. Sevgili dostu Mete Almalı ile Isırgan Fanzin adıyla bir instagram hikaye fanzini kurdu ve on üç sayı devam ettirdiler.

On ikinci yıl (2020): İlk kitabı İsmini Hak Etme Derdindeki Öykü‘yü Adamkarga mahlası ile çıkardı. Sekiz yıllık dergi ve kitaplar için kapak, dizgi ve mizanpaj tecrübesini insanlarla paylaşmaya başladı.

Dostlarla var olabilmiş dergi, fanzin öz geçmişidir.

On dördüncü yıl (2022): Dostlarıyla Serazat Edebiyat adında bir e-dergi çıkardı.

Her an okumaya ve yazmaya devam ediyor.

mektup kutusu

    GÜNCELLENECEKTİR!