adamkarga*

adamkarga da derler kararsız bir örtmen.. öykü sever.. blog yazar, vlog çeker, oyun oynar. ismini hak etme derdindeki öykü! kitabını yazdı.

TRT Trabzon Radyosuna Konuk Oldum

Blog yazmayalı uzun zaman oldu. Adamkarga mahlası müstear olmaktan çıkıp ismim ve cismimle aşikar olunca blog yazmaktan da uzak kaldım. Bu vakte kadar yapıp ettiğim ve belki de başardım sayılabilecek her şeyin başlangıç noktası blogumdu, vefasızlık ettim. Kendim için vefasız sıfatını, hak ediyor olsam da, daha fazla kullanmak istemiyorum ama olan biten bu.

neşeli bir tanışma

2024 yılının ilk aylarında yapılan Rize Kitap Fuarında tanış olduğum Özgül Kömürcü hanımefendi vesilesi ile oldu her şey. Onunla tanışmama yine kitap fuarında tanıştığımız Mücahide hanım vesile olmuştu. Hoş bir vesileler zinciri. Kendisi hem yazar hem de TRT Trabzon Radyosunda spiker ve program yapımcısı. Pek neşeli, tebessümlü birisi. Benim için imzaladığı “Masalsız Mı Kaldık Şimdi?” kitabını o gün içinde hızla okumuş ve çok sevmiştim. O gün masal tadında bir çalışma yapma hayali de oluşmaya başlamıştı zihnimde.

heyecanlı bir bekleyişin ardından

Tanıştığımız ilk gün programına davet etmişti Özgül Hanım. Benim için yeniden bir radyo stüdyosuna girecek olmak heyecan verici bir haberdi. Önceleri Sivas’ta kısa bir dönem de olsa yerel radyoda “İsmini Arayan Program” adıyla radyo programı yapmıştım. İnternet radyolarındaki sayısız macerayı hatırlasam bile bu bambaşka bir deneyim olacaktı.

Kurban bayramı öncesi, geçen onca zamana rağmen sönmeyen bir heyecanla beklediğim an için tarih belirlendi. 23 Haziran Pazar günü saat 11.00’da TRT Trabzon Radyosunda Hayatın İçinden programına konuk olacak ve on dakikalık bir söyleşi gerçekleştirecektik. Programı Özgül Hanım ile yapacağımı sanıyordum ama kendisi yapımcı koltuğunda idi.

O gün geldiğinde eşim ile birlikle çıktık yola. Rize’den bir saatlik bir yolculuk ardından kısa bir dolmuş yolculuğu daha. Stüdyoda yine Özgül Hanım ve en az onun kadar güler yüzlü insanlar karşıladı bizi. Ortamı hissedebilmek ve tadını çıkarabilmek için bir saat kadar erken gittik ve iyi ki de erken gitmişiz. Özgül Hanım, sağ olsun, muhabbetini ve neşesini eksik etmedi bizden. Çok geçmeden programın spikeri Tutuş Fidan Beyefendi de geldi, tanıştık. Heyecanım, hevesim git gide artırıyordu.

ve yayın

Hâlâ heyecanlıyım. Dilimde en olmadık zamanlarda çıkan büyük bir yara yüzünden düzgün konuşamamaktan korkuyorum. Kitabım İsmini Hak Etme Derdindeki Öykü!’den konuşacağız kısaca ve sonrasında asıl konumuza olan Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kitaplığından bahsedeceğiz.

Yeni Yazı Posta Servisi


Söylenenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir