Karışık Kaset, kayıt no.1

Karışık Kaset, kayıt no.1

Youtube kanalımda paylaştığım videoların her birinin ayrı ayrı bir anlamı ve anlattığı bir şey olmalı düşüncesiyle hareket ettim uzun süre. Sonra fark ettim ki bu düşünce beni sadece yavaşlatıyor ve hatta kayıt altına almaktan mutluluk duyduğum birçok şeyi de paylaşmaktan geri bırakıyor. Hâl böyle olunca, kısa ve anlamsız kayıtları da paylaşmak için adına Karışık Kaset dediğim videolar hazırlamaya başladım. Bu yazı ilk kaseti oluşturan kısa videolara dair anılarımı canlı tutmak adına yazdığım bir not gibi olacak..

Günlük kayda almaya başladıktan bir süre sonra eşim Melek, her zaman olduğu gibi desteklemeye hatta iteklemeye başladı beni. Kaydedebileceğim anları hatırlatmaya hatta kayda girmeye zorladı. İşte o anlardan bir tanesi ile başlıyor kaset.

Tahta kaşık yapma hobime uzunca süreler ara vermeme neden olan ortam yokluğu ve bel fıtığı rahatsızlığım nedeniyle sağlıklı olduğum ve rahat bir çalışma alanına sahip olduğum günlerin hayalinin gözümde canlandığı bir atölyenin önünden geçiyoruz. Trabzon’un Of ilçesindeyiz ve birkaç saniye sonra elinde bağlama ile aşka gelen dostun evine misafirliğe gidiyoruz.

Bel fıtığı ameliyatımın ardından kendime çok bakmadım ve hatta stresli işlerle uğraştım. Bu da ağrılarımı ve dertlerimi artırdı. Sonunda bir fizyoterapiste gitmeye karar verdim. Arada köyden manzaralar eşliğinde hâlimi arz ediyorum size.

Birinci dakikanın sonlarında yine Of’ta pek sevdiğim bir kafedeyiz. Hem ortamı güzel hem de işlemecisi cana yakın. Adını hatırlayabilsem keşke..

Videonun sonlarına doğru okulumun arka penceresinden çayların üzerine yağan karların manzarası yer alıyor. En son hem kendime hem de sizlere kısa bir mesaj var: Saygıdeğer hocamızın annesinin cenazesi için gittiğim camide, vaazdan kısa bir kesit.

Yeni Yazı Posta Servisi

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir