Ücretsiz Kitap Çıkarmak

Bir cevap yazın

Misafir olarak yorum yaz

 1. Benim merak ettiğim bir konu var. Ben blogumdaki yazdığım mikro hikayeleriminde içinde yer aldığı bir kitap oluşturmak istiyorum. Yazdıklarımın İnternet ortamında değil de basılı halde kalması çok daha değerli benim için. Daha önce blogda yayınlanmış olması sıkıntı yaratır mı? Yani bunları daha önce yayınlamışsınız diyebilirler mi?
  Uzun zaman önce kitap basımıyla ilgili araştırma yapmıştım. Ve okuduklarım bu işin zor olduğu yönündeydi. Ben de askıya almıştım. Sanırım senin takip ettiğin süreç diğerlerine göre oldukça kolay.

  1. Evet süreç oldukça hızlı ve kolay abla ama şöyle bir sıkıntı var ki öykülerini kaldırmanı isteyecekler. Benim de yirmi öykünün tamamı blogda vardı ve kaldırmak zorunda olduğum ifade edildi. İçim acıyarak kaldırdım hepsini ve ancak öyle onay alabildim. Blogda durması da kıymetli ama bir kitap halinde görmek daha mutluluk verici bir durum.

 2. Benim için de çok önemli bir yazı oldu. Yılbaşına doğru toparlayabilirsem blog yazılarımı basılı hale getirmek istiyorum. Hatta birçoğunu word dosyasında aktardım. Sadece tasarımı kaldı. Eğer bu sürece girersem kapını çalacağım. Bende yazılarımın basılı olmasını istiyorum. Sonuçta blog yaşantım birgün bitecek.
  Şuan tek sorun blog yazılarının kaldırılması. Bu kafadan blogumun 3 – 4 senesini silmek olacak. 🙂

  1. Elimden geldiğince seve seve yardımcı olurum elbette. Umarım başarırsın ama dediğin gibi blogdan yazıların kaldırılması kısmı çok can yakıcı :/ Fakat blogdan silsen de bir kitap halinde olacaklar. Bu çok cazip geliyor insana.

 3. yine adamkarga, yine basım-yayın dünyasına dair fevkalade faydalı bir içerik! fanzin ile sizin sayenizde tanışan ve iki sayı çıkartan birisi olarak, tüm katkılarınız için şükranlarımı sunuyorum.

  1. Çok teşekkür ederim güzel yorumun için. Güzel bir şeylere vesile olduğumu bilmek çok mutluluk verdi. Umarım hem fanzin hem de kitap heyecanın hiç sönmez 🙂

 4. Ben de 2020 yılı içerisinde bir şiir kitabıyla kapılarını çalmayı düşünüyorum. Birçok kaynaktan haklarındaki olumlu/olumsuz durumları okumaya çalıştım. Genel anlamda olumlu yanlar ağır basıyor. Olumsuz yanlar da kısmen göze alınabilecek olumsuzluklar. Örneğin kitap telifinin 10 yıl boyunca onlarda olması, kendi kitabınızı parayla alıyor olmanız, başka hiçbir mecrada satışın olmaması, satışa yönelik size bir destek sunulmaması * kitaplarınıza ancak KDY yazıp ulaşmak isteyenler ulaşabiliyorlar, ana sayfada herhangi bir şekilde ulaşım yok ve KDY kitaplarına özel kampanyalar yok – bence olmalı * gibi olumsuzlukların yanında bir de edisyon ve mizanpaj/ tasarım noktasındaki vermeniz gereken emek yükü var. Aslında yapmak istediğiniz ve hayalini kurduğunuz şeyi gerçekleştirmek için vermeniz gereken bir bireysel çaba. Tabii ücretsiz bir halde halledebilmek için. Kitabın postalaması/beyannamesi gibi şeyler için toplam 100 lira kadar bir masrafı oluyor, onun dışında her işi sizin yaptığınız senaryoda başka bir masraf yok. Bakalım son kararı sene içerisinde vereceğim. Sene sonuna doğru buradan bir şiir kitabı çıkartmak beni hayli mutlu edecek gibi duruyor. Sizin bu yolculuğunuzda da başarılar dilerim, hayalinizden ötesi sizinle olsun.

  1. İlk olarak sözleşmede 10 yıl değil sadece 2 yıl geçiyor. 10 yıl yorumunu ben de ekşi sözlükte gördüm lakin sözleşmede böyle değil.
   KDY kitaplarına özel Temmuz ayında bir etkinlik yapacaklar. İlerde yine tekrarlayacaklarına eminim çünkü kendilerine ait bir şey bu sonuçta.
   Kitap beyanı ve posta meselesi sanırım KDY ile ilgili değil, yanlış anlamış olabilirim fakat KDY’de her şey online ve tek kuruş ödeme yapmıyorsunuz artık.
   Size de başarılar dilerim, umarım hayalinize tez zamanda kavuşursunuz 🙂

Sliding Sidebar