Among Us Oyununda Kazanmanıza Sağlayacak 10 Harika Taktik

8 mins read

Among Us, 2018 yapımı bir oyun olsa da son zamanlarda popülerlik kazanan oldukça eğlenceli bir oyun. Oyunun oynanışını çeşitli youtube videoları yardımıyla öğrenmek kolay ama asıl önemli olan taktikler. Oyunda sizi diğerlerinden öne çıkarak olan on taktik hazırladım. Dilerseniz okumak yerine hazırladığım Among Us Taktikleri videomu da izleyebilirsiniz. Böylelikle görsel olarak daha zengin bir anlatıma ulaşabilirsiniz.

Among Us Kart Görevi Yapımı

Başta ben olmak üzere birçoğumuz kart kaydırma göreviyle ilgili sorun yaşıyoruz. Bazen çok hızlı bazense çok yavaş olmak gerekiyor ve kafayı sıyırmamak elde değil. Çözümü ise oldukça basitmiş. Kartı alın ve hızlıca üç ila dört kez sola ve sağa kaydırın. Görev tamamlandı.

Among Us Yönetici Odasını İyi Kullanmak

Yönetici odası, oyunun en iyi özelliklerinden biridir. İşte burada bir örnek görebilirsiniz: Elektrik odasında bir kişi var ve şimdi iki kişi oldu. Ardından göz kırpmasına benzer yanıp sönme gerçekleşiyor. Bu bir oyuncunun katil tarafından öldürüldüğünü gösteriyor. Şimdi vücut anında rapor ediliyor, böylece katilin kendi kendini raporlardığını açıkça söyleyebilirsiniz. Hemen VAR’a gidip neler yaşanmış bir görelim.

Among Us Katili Anında Yakalamak

Eğer oyun başlar başlamaz birisinin yönetici odasında bunu yaptığını görürseniz kesinlikle bir sahte görev olduğunu anlayabilirsiniz. Çünkü burası bir uplod görevidir ve upload görevini yapmadan önce download görevini yapmış olmak gerekir. Haritada beş farklı indirme konumu var. Bunlar kafeterya, silah odası, navigasyon odası, iletişim ve elektrik odalarıdır. Tek bir upload konumu ise yönetici odası içindedir.

Among Us En Etkili Sabotaj

Eğer bir katilseniz ve görevler tamamlanmak üzereyse iletişim odasına sabotaj yapmalısınız. Bunu yapınca mürettebat sabotajı düzeltene kadar haritada ve görev barında görevlerini göremeyecek. Ayrıca kameralar da kullanılamaz hale gelecek. Ayrıca çoğu kişi bu sabotajı düzeltmekte zorlanıyor. hızlı ve basit bir çözüm için sadece düğmeyi yavaşça sola ve sonrasında sağa çevirin. Kırmızı ışığın söndüğü yere dikkat edin. İşte asıl nokta bu, düğmeyi tam olarak ışığın nerede söndüğünü ayarlayın.

Among Us Katil Taktikleri

Katilsiniz ve biri sizi bir havalandırma deliğinden çıkardığında görürse hemen koşarak herkesi toplantıya çağırır. Ondan önce hareket etmeli ve yine havalandırmadan toplantı odasına geçerek sizi gören kişiyi öldürebilirsiniz. Bir başka durum daha, elektrik odasında yakalandık. İspiyoncunun kaçamaması için odanın kapısını kapatıp onu içine hapsedebilir ve işini bitirebilirsiniz.

Among Us Sabotaj Taktikleri

Birisinin yanında yürüdüğünüzü ve aniden durduğunu varsayalım. Eğer bu kısa süreli duruşun ardından bir sabotaj gerçekleşirse o kişi katil olabilir. Bu yüzden sen de katil olduğun zaman dikkatli olmalı ve sabotaj yaparken hareket halinde olmaya dikkat etmelisin.

Among Us Havalandırmadaki Katili Tespit Etme

Katili farklı bir odadaki havalandırma deliklerine bakarak yakalamak için iki yolumuz var. İşte bir havalandırma deliği, şimdi dikkatlice bakın, havalandırmanın açıldığını görebileceksiniz. Hemen odaya doğru gidin ve odadan çıkanın kim olduğunu kontrol edin. Katili bulduk bile. Bu sefer güvenlik odasındayız ve sağlık bölmesinde açık bir havalandırma deliği görüyoruz. Kimin sağlık odasından çıktığını görmek için kameraları anında açın ve işte katilimiz.

Among Us Katili Tespit Etme

Reaktörün içindeki bu model sahte bir modeldir ve bu görev sadece gösteri amaçlıdır ve yapılamaz. Eğer bu modelin başında duran birisini görürseniz % 100 katildir.

Among Us Katiller İçin En İyi Sahte Görevler

Eğer bir sahtekârsan asla uzun süre bir görevi taklit etme. Çünkü her görevin bir zamanı var. Örneğin elektrik odasındaki bu görev en fazla iki ya da üç saniyeliktir. Eğer orada çok uzun süre durursan, kolayca katil olduğunu tahmin edebilirler. Bir katil olarak taklit edilecek en iyi görevler ise: indirme görevi, yakıt ikmali görevi ve tel sabitleme görevleridir. Tüm bunlar iki adımlı görevlerdir. Bu nedenle bunları yaparken zaten görev çubuğu zaten ilerlemez ve sizi fark edemezler.

Among Us Güvenlik Kamerası Kullanımı

Birisi sabote eder ve ışığı kapatırsa yine de güvenlik odasına gidip, her şeyi tam olarak net bir şekilde görmek için kameraları izleyebilirsiniz.

Bu arada öykülerimi toparlayarak İsmini Hak Etme Derdindeki Öykü adında bir kitap çıkardım. Eğer temin etmek dilersen buraya tıklayarak kitapyurdu.com üzerinden satın alabilirsin. Ayrıca eğer senin de kitap çıkarma hayalin varsa ücretsiz kitap çıkarmak sürecimle alakalı yazdığım yazıyı da okuyabilirsin.

Karga'dan Mektup Almak İster Misin?

ADAMKARGA

2009'den beridir blog yazar: çocuk yaşlarında dinlediği kararsız karga radyo tiyatrosunun etkisinden hâlâ kurtulamamıştır; hayal dünyasında bir karga olarak doğan ve kararsızlığından ötürü insanlığa mahkum edilen saçma sapan birisidir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.