Tamasha Filmi Hakkında İlk İzlenimler

İngiliz romanlarından esinlenerek veya onlardan yola çıkılarak çekilen bir çok film, Hint sinemasında iyi bir ses getirmiştir. Son zamanlarda vizyona yine böylesi bir film giriyor: İmtiaz Ali yönetmenliğindeki TAMASHA. Film, Shakespeare’in meşhur monoloğu olan; “Bütün dünya bir sahnedir… Ve bütün erkekler ve kadınlar sadece birer oyuncu…” dan yola çıkılarak yapılmış. Eğer Shakespeare’in bu sözlerinin yer aldığı şiirin tamamını okumak dilerseniz, buradan ulaşabilirsiniz. Başrollerinde ise Yeh Jawaani Hai Deewani ile karşımıza çıkıp bizleri mest eden ikili: Ranbir Kapoor ve Deepika Padukone yer alıyor.

Son iki filminde hayli büyük üzüntü yaşadı Ranbir, gişede ve izleyici yorumlarında hayli düşük seviyelerde kaldı. Ancak İmtiaz Ali farkı ile ki son filmi olan Highway’de büyük bir başarı elde etmişti (izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum) büyük bir başarı ortaya çıkacağı aşikar gibi duruyor. Henüz perdeye aım atmış olmasa da şarkıları ve tanıtım yoğunluğu bunu işaret ediyor. Şarkılardan söz açılmışken lafın arasına bir şarkıyı sıkıştırmadan geçmek ayıp olur 🙂 Filmi izlemeden sevmenizi sağlayabilecek bir klibi var şarkının.. yani en azından benim üzerimde böyle bir etki bıraktı.

Daha neelr söylenebilir bi film hakkında sorusunun cevabı var mıdır bilemem ama Hint sinemasını seviyorsanız, hem Ranbir Kapoor’un hemde Deepika Padukone’nin oyunculuklarıyla filme nasıl bir etki yaratabileceklerini tahmin edebiliyorsunuzdur diye düşünüyorum. Hele hele projenin başında İmtiaz Ali varsa 🙂 Bize çıkış tarihine kadar şarkılarıyla idare etmek ve o günün ardından birilerinin altyazısını hazırlamasını beklemek düşüyor.. Hadi gider ayak son bi’ şarkı paylaşalım 😉

Yeni Yazı Posta Servisi

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir