2019 Biterken

2 mins read

Bir yıl daha geçip gitti. Her yönüyle güzel bir yıldı benim için. Evlendim, kardeşim doktor oldu, karımın hobisi olan kartpostalkutusu.com rayına oturdu, fanzinimiz yeniden canlandı, askerlik aradan çıktı… B12, eksikliğini bas bas bağırdı bu yıl ayrıca. Bu yüzden hatrıma gelmeyen nice güzel şeyi, o üç noktanın içinde varsayıyorum. Elbette canımı sıkan şeyler de vardır ama B12 eksikliğinin bile unutturamadığı bu güzel şeylerin yanında asla ağır basamadılar. Örneğin yapmak isteyip de tembelliğim yüzünden başaramadığım çok şey oldu: Sulu boya öğrenmek, yeniden youtube’a içerik hazırlamak, bisiklet sürmeyi rutin haline getirmek, daha fazla kitap okumak, öyküler yazmak, hedeflediğim kişilerle röportaj yapmak, yurdum insanı kanalına devam edebilmek… Bu üç noktanın içinde de birçok unuttuğum şey var elbette.

2020 başlarken çoğu kişi gibi kendime hedefler koydum ama oldukça basit hedefler bunlar. Zamanımı çalan birkaç şeyi bırakacak ve yerini bu hedeflere ve daha dolu şeylere ayıracağım. Başta yıl boyunca günlük 30 sayfa kitap okumak, düzenli blog yazmak ve video günlüklerimi rutin haline getirmek var. Fakat bu hedefler için 2020 yılının girmesini beklemek yerine hemen ilk video günlüğümü hazırladım bile. Daha önce birçok kez vlog çekme çabam olmuş ve yayımlamanın yanına bile yaklaşamamıştım. Bulabildiğim kayıtlardan ve kısa videolardan, kafam kadar karmaşık olmayı başaramamış, sadece üç buçuk dakikalık bir video günlük hazırladım. Zaman kıymetli, bu sebeple hep bu kadar kısa olacaklar gibi hissediyorum.

Yeni bir yılda, tebessümle…

Karga'dan Mektup Almak İster Misin?

ADAMKARGA

2009'den beridir blog yazar: çocuk yaşlarında dinlediği kararsız karga radyo tiyatrosunun etkisinden hâlâ kurtulamamıştır; hayal dünyasında bir karga olarak doğan ve kararsızlığından ötürü insanlığa mahkum edilen saçma sapan birisidir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.