Venom: Zehirli Öfke Filmi ve Ezik Olmak

Seyirci ulamında

Spider-man filmlerinden dolayı tamamen kötü kahraman olarak hatırladığım Venom, bu filmden sonra bambaşka bir kimlik kazandı zihnimde. Belki çocukluğumdan hatırladığım o filmlerde ve çizgi dizlerde de kötü değildi ama nedense aklımda düşman olarak kalmış. Kalkıp tekrar eski filmleri kurcalayıp izleyecek değilim, bu yüzden fazla sorgulamadan 2018 yapımı Venom: Zehirli Öfke filmine geçiyorum.

Venom: Zehirli Öfke filmi hakkında

Venom: Zehirli Öfke, Marvel’in aynı adlı süper kötüsünden uyarlanan bir süper kahraman filmi. Yönetmenliğini Ruben Fleischer’in üstlendiği, kendisi yakın gelecekte çekilecek olan Uncharted filminin de yönetmen koltuğunda olacak, filmin başrollerinde Tom Hardy ve Michelle Williams yer alıyor.

Venom: Zehirli Öfke filmi konusu

Ünlü bir haber muhabiri, televizyon programcısı ya da adı her neyse ondan olan kahramanımız Eddie, sevgilisi Anne ile mutlu bir hayata sahiptir ve hatta evlilik planları yapmaktadırlar. Fakat olur olmadık her işe maydanoz olmayı seven Eddie ki kargalar olarak bu tavrını takdir ediyoruz, bir gün bilim meraklısı ultra zengin Carlton Drake ile bir araya gelir. Drake olmasa film olmazdı diyebiliriz çünkü Venom ve arkadaşlarını bir uzay programı ile kendi çirkin hayallerine alet etmek amacıyla getiren kişidir.

Film Drake tarafından uzaya araştırma için gönderilen bir roketin bilinmeyen nedenlerle yörüngeye girerken kontrolden çıkması ve yeryüzüne çakılması ile başlıyor. Bambaşka bir gezegenden getirilen yaşam formlarını sağ salim teslim almak dileyen Drake’in yolu önce bu kazayla sonra da bizim Eddie ve onun can yoldaşı Venom ile çıkmaza giriyor.

Venom: Zehirli Öfke filmi yorumum

Vizyona gireli hayli zaman olan bu filmi süper kahraman filmlerini sevmeme rağmen bunca zaman sırf eleştiriler yüzünden izlememiştim. Fazlasıyla önyargılı olduğum için filimi kolay sevdim. Beklentimin oldukça düşük olması, filme alışmam konusunda en büyük katkıyı sağladı 🙂 Venom’un dünyayı yok etme arzusuyla dolu iken Eddie ve diğer insanları sevmeye ve anlamaya başlamasının ardından dünyaya kurtarmak için kendini feda etmeyi göze alacak hale gelme süreci güzel işlenmişti. Bambaşka gezegenlerden iki varlığın birbirlerinde ortak bir yön bularak bu kadar iyi arkadaş olmalarına şahit olmak hem güzel hem de konu itibari ile komikti: Eziklik.


Filmde anlamsız gelen, gereksiz detaylar vardı ama hatırlamıyorum. Bir film eleştirmeni olmadığım için sadece keyif almaya bakıyorum ve aldığım keyfi tarif etmeye çalışıyorum blogumda. Telif hakları korkusu nedeniyle filmden bir kare ya da fragman bile paylaşamıyorum. Ama eğer yazdığım diğer film yorumlarını okumak istersen buradan uçabilirsin. Ayrıca sana bir potkal şarkısı armağan edeyim de dinle 😉

Karga'dan Mektup Almak İster Misin?

Bir Yorum Yaz


2 Yorum Yapıldı

 1. Deniz dedi ki:

  Sonlara doğru, Potkal’ı portakal diye okudum. Ne okuduğum konusunda bir süre düşündüm. Aslında hiç ilgimi çekmeyen bir yazıyı sonuna kadar okudum. Kendi açımdan bakınca tuhaf bir yazı ile karşılaştığımı anlıyorum 🙂 diğer yazılarınızda gezineceğim, sözlük üzerindd aktif olmanız ise mutlu ediyor, yolunuz açık olsun.

  • Adamkarga dedi ki:

   🙂 Güzel ve keyifli bir isimdir Potkal.
   Film yazılarında diğer kişisel yazılarda olduğu gibi aşırı kişisel takılıyordum ama aramalardan rast gelip gerçekten bilgi arayanlara da birkaç ufak şey ekliyorum artık.