Türkiye’de Çadır ve Kamp Kurulacak Yerler

Türkiye’de kamp yapmaya hazır olduğunuzda, doğru manzaraya sahip bir yere ihtiyacınız var. Turkuaz denizi ve gizemli Kapadokya vadileriyle Türkiye’nin sunabileceği çok şey var. 105 kelebeğe ev sahipliği yapan doğa koruma alanının yalnızlığının tadını çıkarabileceğiniz Kelebekler Vadisi’nde bir hafta sonu geçirebilirsiniz. Ayrıca bozulmamış bir plajın keyfini çıkarma şansına sahip olacaksınız.

Daha geleneksel bir kamp deneyimi arıyorsanız, Türkiye’deki kamp alanlarından birini deneyin. Bu güzel konumda, çok çeşitli olanaklar ve olanaklar bulabilirsiniz. Kamp alanları, sıcak duşlar, tuvaletler ve ortak bir mutfak gibi olanaklar içerir. Türkiye’deki birçok kamp alanı evcil hayvan dostudur ve sahile yakındır. Bir Türk kamp alanında geçireceğiniz bir gün, kendinizi yenilenmiş ve ilham almış hissetmenizi sağlayacaktır.

Son Video Günlük
Ayrac

Doğu Türkiye, ülkenin başlıca kamp yeridir. Yürüyüş, bisiklet ve kanyon geçişi için ideal bir yerdir. Kamp alanlarının birçoğu yıl boyunca açıktır, bu nedenle güzel bölgeyi keşfederken kalacak bir yer bulabilirsiniz. Bütçeniz kısıtlıysa, manzaralı ve konforlu konaklama imkanı sunan Çilingoz’daki birçok butik otelden birini deneyin.

Geyikbayırı, Türkiye’nin en büyük kayalığıdır ve bu da onu kaya tırmanışçıları için popüler bir destinasyon haline getirir. Kayalık uçurumlar, Fethiye şehrine arabayla sadece yarım saat uzaklıktadır. Burada çok çeşitli çadır kampı seçenekleri bulacaksınız. Şehir merkezinden kısa bir tekne yolculuğu sizi çok sayıda şelalenin ve diğer ilgi çekici yerlerin bulunduğu muhteşem bir doğa koruma alanına götürecektir. Açık havayı seviyorsanız, çadırınızı kurabileceğiniz bir kamp yeri bulmaya çalışın.

Sahilin güzel manzarasının yanı sıra Türkiye, çadır kurmak veya kamp kurmak için pek çok doğal nokta sunuyor. Türkiye’de çadır kurmak ve kamp yapmak için en popüler yerlerden bazıları, ülkenin şehirleri ve kırsal bölgeleridir. Örneğin Adıyaman ilinde Türk kırsalının ve eski Yunanlıların manzaralarını görebileceğiniz büyük bir milli park var.

Türkiye’de çadır kurmak ve kamp yapmak için pek çok yer var ve bunların çoğu pitoresk bölgelerde bulunuyor. Hafta sonunu geçirmek için sakin bir yer arıyorsanız Kaş’ta her zaman Köprülü Kanyon Milli Parkı’nı tercih edebilirsiniz. Burada duşlar, çamaşır makineleri ve mutfak ile birlikte bir yüzme havuzu bulacaksınız. Ve her sabah vadi üzerinde sıcak hava balonlarını deneyimleyebileceksiniz.

Türkiye’de çadır ve kamp kurulacak yerler arasında Köprülü Kanyon ve Kaz Dağı yer alıyor. Burada dağlarda yürüyüş, kanyon geçişi ve rafting keyfi yapabilirsiniz. Doğa yürüyüşü yapmıyorsanız, bölgede bir kabin kiralayabilirsiniz. Bu milli parklarda kendi kamp alanınızı ayarlamanız gerekecek. Bir ormanda kalmayı planlıyorsanız, her birinin düzenlemelerine bakın.

Bütçenize ve tercihinize bağlı olarak Türkiye’deki KOA kamp alanında kamp yapmayı seçebilirsiniz. KOA’lar tatil kampı için mükemmeldir ve seyahatiniz için bir tane ayırtabilirsiniz. Türkiye’de çadır kurmak ve kamp yapmak için bir başka harika yer ise “nefes köyü” anlamına gelen Nefesköy. Dağlarda bulunur ve bir baraj, dere, şelale ve platform restoranlarına sahiptir. Ayrıca, bir meydan okumaya hazırsanız dağ salıncaklarını deneyebilirsiniz.

Çadıra ek olarak, bir el fenerine ve bir fenere de ihtiyacınız olacak. Bunlar sizi geceleri güvende tutar ve yemek pişirme gibi diğer etkinlikler için kullanışlı olabilir. Ayrıca, kazıklarla birlikte gelen bir çadır satın almak en iyisidir. Ancak, bol miktarda bahis aldığınızdan emin olun. Bunlar kolayca kırılır, bu yüzden yeterince sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekir.

Yeni Yazı Posta Servisi


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir