Nasipse Olur: Keyifli Bir Komedi

Seyirci ulamında

En son ne zaman bir yerli komedi filmi izlediğimi hatırlamıyorum. Daha da acı olan ise en son ne zaman yerli bir komedide bu kadar eğlendiğimi hatırlayamıyor olmam. Nasipse Olur filminin tadı damağımda kaldı. Jenerik akarken anlatıcının hikayenin sonunu anlattığı son saniyelere kadar izlemekle kalmayıp jenerik arkasından gelen reklam kartvizitlerini incelerken buldum kendimi.

Nasipse Olur Filmi Hakkında

2020 yılında Sevgililer Gününde vizyona girmiş olan filmimiz Netflix’te haftanın en çok izlenenleri arasında yer alıyordu. Benim de kendisiyle karşılaşmam bu vesileyle oldu. Filmi ilk olarak Haneler isimli televizyon dizisinden oyuncu olarak hatırladığım Barış Başar yazmış. Sanırım sinemadaki ilk senaryosu da bu film. Yönetmen koltuğunda ise Kurtlar Vadisi sinema filmlerinin görüntü yönetmeni olarak tanıdığımız Selahattin Sancaklı oturuyor.

Sinop’un Boyabat ilçesinde geçen film, şehrin doğal güzelliklerinden de faydalanarak harika bir atmosfer sunuyor. Girişi yerli filmlerin değişmez sahnesi olan; başrolün tüm mahalleyle iyi anlaştığını gözümüze sokan herkesle selamlaşma ritüeli ile yapsak da hemen bunun öncesinde yer alan anlatıcı ayrıntısı bir nebze bu hali görmezden gelmemi sağladı. Başrollerinde Algı Eke ve Burak Sevinç’in olduğu filmin kadrosunun kalite koktuğunu belirtmeden geçmeyelim ve konusuna gelelim.

Nasipse Olur Filminin Konusu

Anlatıcının tabiri ile aşk hikayemizin prensesi Günfer kızımızın babası yenice vefat etmiş. Günfer, babasından kalma ekmek fırınını ayakta tutmak ile hayali olan pastacılığı yapmak arasında kalır. Fakat ne kadar iş başvurusu yapsa da başarılı olamaz. Hikayemizin diğer kahramanı Gökhan ise şehrin en zengin ailesinin oğludur. Babası vefat ettikten sonra annesinin şefkatli baskıları ile hayalleri arasında sıkışıp kalmıştır. Kahramanlarımız hayalleri ve dertleri ile tesadüfler eşliğinde karşı karşıya gelirler ve hikayemiz tatlı bir düğüne doğru sürüklenir. Şimdi filmin sonunu söyledim diye spoiler sanmayın: Sonu düğünle bitmeyen kaç tane komik aşk filmi var ki zaten ülkede 🙂

Filmin fragmanını buradan izleyebilirsiniz. Netflix aboneliğimin işe yaradığı durumlardan birisi oldu bu film. Uzun zamandır üyeliğim olsa da bir şeyler izlemek için kendimi ikna edemiyorum. Bu filmi izlememiz de bir kahvaltı sonrası rastlantısıydı. Her zamanki boş gezimi yaparken ismi ilgimi çekmiş ve açmıştım. Girişteki Boyabat manzarası ve anlatıcının keyifli tavrı ile filmin sonuna kadar geldik bir çırpıda.

Eğer bu karga başka neler izlemiş zamanında derseniz, şuradan diğer tavsiyelerime ulaşabilirsiniz. Sağlıcakla…

Karga'dan Mektup Almak İster Misin?

Bir Yorum Yaz