adamkarga*

adamkarga da derler kararsız bir örtmen.. öykü sever.. blog yazar, vlog çeker, oyun oynar. ismini hak etme derdindeki öykü! kitabını yazdı.

Yaz Tatili Kitap Önerileri: Seviye ve Türe Göre

Yaz tatilinde hangi kitapları okuyacağınıza henüz karar vermediniz mi? Bizde farklı türlere ve seviyelere uygun bir kitap önerileri listesi hazırladık. Bu kitap önerileri arasından kendinize en uygun kitapları bulabilirsiniz.

Şimdiden keyifli okumalar!

Kitap Okumayı Sevdirecek Edebiyat Kitapları (Başlangıç Seviyesi)

Gece Yarısı Kütüphanesi

2020 yılının en iyi romanı olarak seçilen ve 40 dile çevrilerek milyonlarca okura ulaşan Gece Yarısı Kütüphanesi, yaşayamadığımız hayatlar için üzülmek üzerine elimizdekilerle yetinmenin önemini vurguluyor. Gece Yarısı Kütüphanesi Nora’nın pişmanlıklar, olasılıklar ve yeniden seçim yapma olasılığı arasındaki yolculuğunu konu alıyor.

Satranç

Satranç kitabı, tesadüf sonucu eline geçirdiği satranç kitabıyla oyunun tüm inceliklerini öğrenen ve bu tutkusu nedeniyle beyin hummasına yakalanan Dr. B.’nin öyküsünü anlatıyor. Stefan Zweig’ın dünyaya veda ettiği Satranç, gerilimli kurgusu ve kahramanın ruhsal yapısının başarılı işlendiği dokusuyla kısa ancak etkileyici bir yapıttır.

İçimizdeki Şeytan

Sabahattin Ali’nin en çok okunan kitaplarından İçimizdeki Şeytan, kendini sevmeyi öğrenememiş Ömer ile birey olma çabası içindeki Macide arasındaki aşkı konu alıyor. Derin düşüncelere sevk eden ve bir yandan da romantizmin doruklarına çıkaran eser, muazzam betimlemeleriyle yazarın ustalığını bir kez daha kanıtlıyor.

Kendinizi ve Dünyayı Anlamanıza Yardımcı Olacak Psikoloji ve Felsefe Kitapları (Orta Seviye)

Sofie’nin Dünyası

Felsefe öğretmeni olan Jostein Gaarder, bu kitabında felsefe tarihini başlangıcından günümüze kadar akıcı bir dille aktarırken felsefi düşüncenin ne olduğuna ve insan için gerekliliğine de değiniyor. Yayımlandığı ilk günden itibaren tüm dünyada çok satan kitaplar arasında yer alan Sofie’nin Dünyası, herkesin anlayabileceği üslubuyla felsefeye yeni bir bakış açısı kazandırıyor.

Yabancı

Albert Camus ilk ve çok ses getiren Yabancı kitabında bir Arap’ı öldüren fakat bu suçtan çok gerçek duygularını dile getirdiği ve toplumun istediği kalıba girmeye reddettiği için dışlanan bir ‘’yabancı’’ aracılığıyla 20. yüzyıl insanının içine düştüğü yabancılaşma durumunu ele almıştır. Yazar, genç kahramanın kendine ve topluma yabancılaşmasını, her şeye nesnel olarak yaklaşmasını büyük bir ustalıkla işlemiştir.

Nietzsche Ağladığında

19. yüzyılın sonlarında geçen ve Nietzsche, Freud, Breuer gibi tarihe damga vuran düşünür ve yazarların yer aldığı bu romanı, psikanalize ilgi duyan herkes okumak isteyecektir. Tüm dünyada büyük yankı uyandıran Nietzsche Ağladığında, eserleriyle psikanalizin oluşumuna katkı sağlayan Nietzsche’nin kişisel sorunlarına odaklanıyor. Felsefe ve edebi yönden okuru doyuracak bir eser.

İyi Hissettirecek Kitaplar (Başlangıç ve Orta Seviye)

Anne Beni İyileştir

Barış Muslu Anne Beni İyileştir kitabında hayata karşı bakış açısını ve evrenle ilgili algısını tamamen değiştiren yepyeni bir bilgiyi okurlarına aktarıyor. Yaşanan gelişmelerle NeuroFormat sisteminin çocuklar üzerinde de etkili olduğu sonucuna varılmıştır. Hasta çocukların şifası annelerinde olabilir. Anne Beni İyileştir kitabıyla bakış açınızı değiştirebilir ve çocuğunuzu iyileştirebilirsiniz.

Zihin Tuzakları

Serhat Yabancı, Zihin Tuzakları kitabında kişinin kendi kazdığı kuyulara nasıl düştüğünü ve bu kuyulardan nasıl çıkacağını anlatıyor. İnsanın yaşadığı duygusal açmazları ele alan kitap, okurlarına mutlu olmanın reçetesini veriyor. 

İnsan Olmak

Engin Geçtan İnsan Olmak kitabında günlük hayatta herkesin karşılaştığı sorunlara tüm detaylarıyla yer vermiştir. İnsanın ikilemini konu alan kitabı okuyarak kendinizle, diğer kişilerle ve hayatla yüzleşme fırsatı yakalayabilirsiniz. İnsan ve İnsan olmayı başarılı bir şekilde ele alan İnsan Olmak kitabı, nitelikli derslerle ve altı çizilecek pek çok bilgiyle dolu.

Ufkunuzu Açacak Kitaplar (İleri Seviye)

Hayvanlara Tanrılara: Sapiens

Başlangıcından günümüze insanın tarihsel yolculuğunu konu alan kitap, insan ve insanlık tarihine dair çarpıcı fikirler sunuyor. Anlaşılır ve akıcı bir dille kaleme alınan Hayvanlardan Tanrılara: Sapiens kitabı, meraklılarını kucaklamaya devam ediyor.

Cesur Yeni Dünya

İnsanlığa yapılan ağır bir eleştiri niteliği taşıyan kitap, insani duyguların yok edildiği ve her şeyin kontrol altında tutulduğu bir dünya düzenini konu alıyor. Aldous Huxley’in Cesur Yeni Dünya kitabı, en iyi bilim kurgu kitapları arasında yer alıyor.

Zihnin Geleceği

Bir zamanlar yalnızca bilim kurgunun ilgi alanına giren konulara bilimsel çerçevelerden bakan Zihnin Geleceği kitabı, evrendeki en büyüleyici ve karmaşık yapı olan insan beyni üzerine yapılan bilimsel çalışmaları ortaya koyuyor. Zihin kontrolü, telepati, rüyaların kaydedilmesi gibi konularda dünyanın önde gelen laboratuvarlarında yapılan araştırmaları ve şaşırtıcı sonuçları sunuyor.

bu bir işbirliği yazısıdır.

Yeni Yazı Posta Servisi


Söylenenler

“Yaz Tatili Kitap Önerileri: Seviye ve Türe Göre” için 2 yanıt

  1. reklam yapmayı denedim ama olmadı avatarı
    reklam yapmayı denedim ama olmadı

    Teşekkür ederim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir