Bir Uzay Macerası: Cosmic Wars

Uzayı Turist Ömerle tanımış ve ilk uzay oyunu deneyimini Darkorbit ile tatmış birisi olarak temaya hayranlığım ölçülemez. Fakat mobilde beni tatmin edecek bir uzay oyunu henüz bulamamış olsam da her bir yenisini gördüğümde acaba bu mu diye heyecanlanıyorum hâlâ. Sıradaki acaba bu mu sorumun sebebi olan Oyunumuz Cosmic Wars ile merhaba.

Oyun Hakkında.

Oyun şaşalı uzay gemimizin ansızın karşımıza çıkan devasa bir düşman gemisi tarafından bertaraf edilmesi ile başlıyor. Hayatta kalanlarla sıfırdan uzay gemimizi inşa etmeye başlıyoruz. İnşa etmek dediysen, öyle çetrefilli bir olaydan bahsetmiyorum. Tangram gibi düşünebiliriz bu durumu. Madencilik, hangar, laboratuvar, saldırı ve savunma araçları birer Tangram parçası gibi kumanda merkezine bağlı olarak birleştiriliyor. Seviye arttıkça eklenebilecek yeni parçalarla, gemi tahmin edebileceğinizden daha da devasa bir boyuta ulaşabiliyor.

Uzay oyunlarına Darkorbitle başlamış birisi olarak bu oyundan en büyük beklentim gemi ile uzayda turlayabilmekti elbette ama maalesef Cosmic Wars bunu sunamadı. Gemimiz her zaman yerinde sabit ve uzayda harita üzerinde seçtiğimiz noktalarda anlık var oluyor ve savaşıyoruz. Gerçi savaş esnasında da her şey otomatik. Geminizi inşa ederken kurduğunuz savunma ve saldırı sistemleri her şeyi otomatik yapıyor sizin yerinize. Uzayda birbirinden ilginç şekillerde uzay gemileri var. Onlarla savaşabilmek için küçük ücretler ödüyor ama yendiğimiz takdirde kat kat geri kazanıyoruz. Ama her savaş sonrası, yensek de yenilsek de saldırı aldığımız için gemimiz hasar alıyor ve her seferinde parçaları tek tek tamir etmemiz gerekiyor. Bu ise biraz maliyetli ve zaman istiyor. Moraliniz bozulsun istemiyorsanız, savaşmadan önce düşman gemisinin seviyesini bi kontrol edin derim. Oyunda uzay güzel resmedilmiş ve atmosferi çok güzel. Grafikleri ve çizimler de oldukça ilgi çekici. Ara ara girip stres atabileceğiniz bir oyun olacağına eminim.

Oyun Linkleri.

Yeni Yazı Posta Servisi

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir