Ve Sen Soluyorsun

2 mins read
1

kağıt kalem gerek yazmaya ve bakmamak lazım gelir kelimelere!

söylesene neden insanlar uyanır her sabah? güneş doğmak zorunda mıdır, yalan yılandan mı türemiştir ve sen kumdan mı yaratılmışsındır?

beşyüzbinmilyon baloncuk yutan seyfi emminin boğazında düğümlenen şarkının nakaratını zeki müren radyodan söylemektedir, hanımı başında dövünedursun, davulcu rasim paşa avantasının avuntusundadır. karga karasına, nergis sarısına, gül alına, toy gelin nazına, ağaç dalına, deli yarasına hayran oladursun, dünya dönedursun: sahi o hep dönedursun, deveran sürsün, tarlalar sürülsün, ellisindeki hatçe teyze kocasına hoş görünebilmek ümidi ile sürmeler ve dahi envai türde kokular sürünedursun, boz ayı koca buynuz ağacına sürtünmesine devam ededursun. sürüm sürüm sürünsün dünya, süpürülsün günler. çöpçüler aşkımızı süpürseler sokaklardan ve sen ölüp yeniden dirilsen ilk günki haline. ben ise ölsem senin gibi ve asla doğmasam senin topraklarına: yine kaybolsam insanlar arasında, adımı bilmese kimse.

durulan suların seyrindeki adam

sanki daha sakin kafam ve sanki huzurluyum sancıları var karnımda. kelimelerin isyanına bakılırsa, yakında büyük bi harp başlayacak ve savaşı kazanan yine keşkeler olacak. mağlubiyet kesin, zevkini almaya bakacağız takım arkadaşlarımızla bundan sonra! yalnız bi sorum ve bir de yedi delikli boğum boğum bir neyim var. gün gelir de hasret türküsünü üfler mi bilmem lakin ney, biz soruya gelelim: kahramanımız kimdi bu oyunda? saatler sürsede bu tiyatro, bir mana veremeyip olayı çözebilmiş olanlardan olamadım..

Karga'dan Mektup Almak İster Misin?

ADAMKARGA

2009'den beridir blog yazar: çocuk yaşlarında dinlediği kararsız karga radyo tiyatrosunun etkisinden hâlâ kurtulamamıştır; hayal dünyasında bir karga olarak doğan ve kararsızlığından ötürü insanlığa mahkum edilen saçma sapan birisidir.

1 Comment

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.