Soru Cevap

Cevapların peşinde koşmamıza sebep olan sorular bizi daha fazla bilgiye ulaştıran araçlardır. Her gün yüzlerce farklı soruyla karşı karşıya kalmamız, aklımızın ucundan farklı soru işaretlerinin geçmesi tesadüf değildir. Öğrenmenin ve öğrendiğini idrak etmenin en pratik yollarından birisi soru cevap olarak tanımlanabilir. Sorulacak olan sorulara vereceğiniz cevaplar ya da bir başkasının sorulan sorulara verdiği cevaplar çok daha keyifli bir öğrenme sürecini beraberinde getirir.

Öğrenmeyi hem keyifli hale getirmek hem de çok daha pratik bir metot ile hızlandırmak istiyorsanız kategoriye göz atabilirsiniz. Birbirinden bağımsız çok sayıda konuyu kapsayan, bu konuların içeriğine göre değişkenlik gösteren sorular ve yanıtları sizleri bekliyor. Aynı zamanda burada elde edilecek en önemli avantajı da sorulara vereceğiniz cevaplar olarak nitelendirebiliriz. Yalnızca soruları okumak veya cevapları görüntülemek ile kalmayıp sorulmuş sorulara yanıt verebilirsiniz. Yine aklınıza takılan bir soruyu yazarak uzman birisinin yanıtını bekleyebilirsiniz.

Soru sor özelliğinin olması sizin ve sizin gibi merak eden herkesin aklındaki konuları buraya dahil etmesini mümkün kılmaktadır. Haliyle tekdüze bir konu yapısı yerine çok daha geniş bir skala ile karşılaşırken cevaplarla bilgimizi de katlamaya devam edebiliriz. Kategorik yapı olarak herhangi bir alan, sektör veya dal ile sınırlanmadığından adeta bilgi yarışması gibi sorulara ve cevaplarına yönelebilirsiniz.

Soru cevap alanında beş farklı dikkat çeken alan olduğu direkt gözünüze çarpacaktır. Bunlar en son eklenmiş soruları görüntüleyebileceğiniz yeni sorular ile başlıyor. Henüz cevaplanmamış ve dolayısıyla sizin bilginize dayanarak cevap bulabilecek pek çok yeni soru bu kategoride karşınıza çıkacaktır. Hemen yanında ise soruyu okumakla kalmayarak aynı zamanda cevabını da alabileceğiniz çözümlenmiş sorular yer alıyor. Bu alan bilgisini konuşturmak ve diğer insanlara da bir şeyler katmayı amaçlayanlar için birebirdir.

Keyifli bir web deneyimi yaşamanın altın kuralı paylaşmaktan geçtiği için çözülmeyen soruları da inceleyebilirsiniz. Belki de şimdiye kadar yanıt verilmemiş olan bu soruların o merak edilen cevapları sizdedir. Ki sorulmuş bir soruya aynı anda birden fazla kişi birden fazla cevap verebildiğinden bilgi paylaştıkça çoğalmaya devam edecektir. Yani soru cevap bölümünde her bir tek soruya tek cevap gibi bir sınırlama söz konusu değildir.

Soru cevap bölümü n çok okunan ve en çok cevaplanan gibi popüler kategorileri de hemen size sunmayı ihmal etmiyor. Üst düzey bir bilgi paylaşım ağına dönüşen bu kategoride soruları zamana göre de sınıflandırmanız mümkün kılınmış. Güncel olarak haftalık, aylık ya da yıllık şeklinde soruları listeleyebilir ve aralarından dilediklerinize göz atıp yanıtlayabilirsiniz.

En son sorulmuş sorudan başlayarak ilk soruya doğru ilerleyen sıralamayı tersine çevirmek için de tek bir butona tıklamanız yeterli. Böylesine kullanışlı bir altyapı oluşturulmuş olduğundan binlerce kullanıcı merak ettiklerini bu bölümde yazıya döküyor. Bazen ise diğer insanların meraklarını gidererek bilgileri ışığında sorulmuş soruları cevaplamayı tercih ediyor. Her iki koşulda da insanların bilgiyi paylaşması, doğru bir biçimde birbirleriyle etkileşime girmesi olanaklar dahilinde görünüyor. Soru sor özelliğinin herkes için kullanılabilir oluşu daha da keyifli bir ortam yaratıyor. Özellikle çok fazla kategorinin olması her alandan bilgi dağarcığınızı geliştirmenize fırsat veriyor. Mesela zincirleme isim tamlaması örneklerini incelerken bir anda atasözü anlamları ile karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Merak ettiğiniz bir deyimin anlamının ne olduğunu soruyorsunuz ve bu alanda uzman ya da bilgili bir kişi bunu sizin yerinize cevaplıyor. Her gün sayısız soru ve bu sorulara gelen yeni yanıtlarla bitmek bilmeyen bir bilgi akışı sağlanmış oluyor.

Kaynak : https://www.keyifli.net

Bu bir tanıtım/işbirliği yazısıdır.

Yeni Yazı Posta Servisi

1 Comment

  1. Mehmet Oraloğlu

    Kendimi bir sınavda hissetmeyi seven biri olarak, Keyifli.net’teki Soru Cevap bölümünü çok seviyorum. Bir soruya birden çok cevap verildiğinde, bu soruları incelemek, cevapları okumak ve daha sonra kendi cevabımı da ekleyebilmek benim için öğrenmeyi çok keyifli hale getiriyor. Aynı zamanda, benim gibi merak edenlerin de soru sorma hakkına sahip olmaları çok güzel. Kendi anlayışımla çözemediğim konularda uzmanların cevaplarını okuyarak çok şey öğreniyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir