♦ FAZLA ZAMANI KALMAYAN KELİMELER

– sıkıntının kaynağına ulaşamadık paşam..
+ başka bi yol yok mudur? hani hep mi çaresiz kalınır güzel insan?
– çaresiz kalmayı biz tercih etmedik mi paşam! bunun kendi kararımız olduğu hatırlar gibiyim, ne değişti şimdi?
+ alışamadım..
– alışabilmek değil meselemiz, farkında değilsin galiba
+ evet ama her seferinde aynı acıların: tam ifadesiyle boğulmaların sonu gelmeyince çaresiz kalıyorum.
– hah işte! amacımız da bu diyorum sana!
+ af buyur!!
– çaresiz kalacaksın, boğulacak ve nefes alamaz hâle geleceksin; acı olacak duygu; yönetmen ancak o zaman sevecek bizi..
+ yönetmeni dinlemek zorunda mıyız? yani susmak ve sadece beklemek zorunda mıyız?
– evet, çünkü ancak o zaman gerçekten acıyı hissedebiliriz.

ayrac

♦ DERİN BİR NEFES ALIYORUZ..

bırakmamıza izin vermiyorlar.. burada yaşadığımız sıkıntılardan ne kadar da bahsetsek az gelir hakim bey.. karanlık bi odada hapsolunduk ve asla çıkmamıza izin vermiyorlar. ayaklarımız her an sallanıyor içimizde kalan nefesin etkisiyle.. hakim bey, hiç bir çıkış kapısı bırakılmıyor bize: yenilenmemiz için zayıf bırakılıyoruz.. sonumuzun iyi olacağı konusunda her zaman kandırılıyoruz ve buna gönülden inanıveriyoruz. aslında bütün işkenceyi kendimiz kabul ediyoruz.. şarkıyı biz seçiyor, fotoğraf karelerini seyrederek eziyete devam eden yine biz oluyoruz. şunun altını çizmeden edemeyeceğim ki: ara ara tebessüm etmiyor değiliz: yani zaten her şey tebessüm ile başlıyor; ilk bakış büyük bir tebessüm katıyor ama sonrasında boşluk var olmaya başlıyor. şarkı yeniden ve yeniden çalıyor: nefes alıyoruz hep, derince nefesler alıyoruz: bırakabilene aşk olsun!
ayrac

♦ PEK Bİ TEBESSÜM EDER BULUNDUK!

bugün burada sizi ne kadar özlediğimi söylemek için bulunuyorum. uzakta kalmanız hatta görünmezliğiniz vesilesi ile bunca tebessümü bohçalayıp getirdim size. tebessümle başlar herşey sonra biraz hüzün dahil olur, yıllar geçer ve tebessüm kendini yeniden var eder bizim buralarda. bu arada aynı şarkı tekrar tekrar ediyor: evet farkındayım konumuzla pek bi bağı yok ve beni dinlemek için fazla vaktiniz de yok.. birkaç kelime söylememe izin vereceğiniz anın hasreti ile yine aynı şarkıyı dinlemedeyim. Özlendiğinizi söylemiş miydim; sizde “sevmek zamanı” filmiyle bağı olanlardan mısınız? yada ben mi çok etkisinde kalıyorum izlediklerimin.. sanırsam doğru cevap bulundu ve yine aynı şarkı tekrar ediyor; tebessüm ediyorum sebepsiz yere: size yakıştığı kadar olmasa da yakışıyor her insana olduğu gibi bana da bu tebessüm denilen delilik..

KARGANIN SESİ MEKTUP OLUP SANA GELSİN İSTER MİSİN? :)

Bunları da Sevebilirsin :)

YORUMSUZ BIRAKMA ^^

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.