Müsait Bi’ Yerde İnecek Var

4 Dakikada Okunur

acze düştüm, el medet efendim!

bakmayın yüzüme böyle! aklım ne başımda ne havada bu zaman dilimindde.. inan karıştı her şey ve sanki.. çok mu düşünmekten olsa gerektir her şeyi yada suskunluğun artışından mıdır! sebepsizlik zincirinin uzayıp gidişine dur diyecek bir yiğit daha anasının karnından doğmamış mıdır! kara günleri başımıza çalan cadı, vakti zamanında amerikada yakılmaktan nasıl kurtulmuştur.

cevapsız çağrılar bütünü

– bulabilecek miyiz?
– gelir mi dersin, bakar mı yüzüme?
– anlarsa babam mı anlar cidden?
– gece uyumasam gözlerim mi yorgun düşer bedenim mi?
– karanlık çökmeden evde olmazsam cidden cinler mi dürter?
– baba, annem neden hep ağlıyor?
– abi, tasolarımı geri vermeyecek misin?

aranılan her numaranın meşguliyeti

kendi kaşınır insanın, kendi kendine uyuz olur ve bir civan doktor arar durur. sen kendine yaptın beyim ne yaptıysan.. bu saatten sonra kemal bey mezarından kalkıp gelse de deva olamaz derdine. derdini dert etme desem daha da büyütürüm nasihatlerle. uyu desem, uyanmamaktadır korkum ve tüm korkularım sana emanettir. bir seher vaktinde, gençlik çağına ilk adımlarını atan çocuğun feryadı ile yatağından fırlayan annenin karşılaştığı manzaraya tebessüm etmesi ve utanma ve ben ve benden içre olan ne varsa her şey!

daha o zamanlarda başlayan kıvılcımların ateşle buluşması ardından allak bullak zihin.. karşısına çıkandan korkan, çıkmayanın ardından koşan ve saklanan ve ağlayan.. her bir damla ile yoluna yol katan, bağrı yanıkların boş bardaklarına soğuk ayran katan, gurbete yolcu giden evladın yanına bazlamayı azık eden, vatanı uğruna mehmet feda edip bağrına yanıklar süren vedahi tüm cihana nefes veren: ve sen vedahi ben!

son bir umut pıhtısının ayaklar altında ezilerek yok oluşunun anlatısıdır

sakız mıydın mübarek de her bulduğun tabana kul oldun. illa yerlere atılanlardan olmayı diliyorsan muz kabuğu olaydın: seni ezeni sende yerle bir ediverirdin! lakin saf mısın yoksa salak mı, belli değil! umudum şudur ki: tüm yaşadıkların bir rüya çıkar romanın sonunda. emin ol, her ne kadar bütünü rüya çıkan romanlardan haz etmiyorsam, senden de mislince haz etmiyor, varlığının kokusu ile boğuluyorum!

öne çıkan görsel: Denny Müller on Unsplash

Karga'dan Mektup Almak İster Misin?

ADAMKARGA

2009'den beridir blog yazar: çocuk yaşlarında dinlediği kararsız karga radyo tiyatrosunun etkisinden hâlâ kurtulamamıştır; hayal dünyasında bir karga olarak doğan ve kararsızlığından ötürü insanlığa mahkum edilen saçma sapan birisidir.