Halı Nasıl Yıkanır? Püf Noktaları ve İpuçları

Halınızı yıkamak için ilk etapta süpürmeniz ve temizlemeniz gerekir. Derin bir şekilde süpürdüğünüz halıdan kirleri yıkayarak çıkarmanız daha kolay bir hal alacaktır. Bu noktada halınızın üretim malzemelerine dikkat etmelisiniz. Hassas yüzeyli olan halılarda sert süpürme işlemi yapılması gerekebilir. Halının dokusuna göre süpürme işlemini ayarlayabilirsiniz.

Temizlik aşamasına geçmeden önce halının özel talimatlarına göz atmanız gerekebilir. Halının yapısının bozulmaması ve yüzeyinin zarar görmemesi için kullanım talimatlarına ve özellikle yıkama talimatlarına özen göstermelisiniz. Halı yıkama işlemi için kimyasal içermeyen doğal içerikli temizleyicileri tercih etmelisiniz.

Son Video Günlük
Ayrac

Her ihtimale karşı halıyı şampuanlamadan önce halının küçük bir köşesinde şampuanı deneyebilirsiniz. Halıyı yıkayacağınız zaman fazla ıslatmamalısınız. Çok fazla ıslanmış halıları yeterince kurutabilmeniz mümkün olmayabilir. Aynı zamanda bu durum küflenme problemlerinin oluşmasına sebep olabilir.

Profesyonel Halı Yıkama Hizmetleri

Halıların sert cisimler ile ovalanmaması önemlidir. Bu tür cisimler halı ipliklerine zarar verir. Halıya herhangi bir şey döküldüğü zaman hızlı bir şekilde havlu ile lekeyi yaymadan dökülen yere baskı yaparak silmelisiniz. Havlunun veya bezin suyu emmesini sağladıktan sonra derin bir şekilde temizliğini yapabilirsiniz. Son olarak halılarınızı düzenli olarak havalandırmalısınız. Böylelikle daha sağlıklı ve hijyenik bir ortam meydana getirebilirsiniz.

Halınızı silkelemeniz veya sert cisimlerle dövmeniz her zaman iyi bir fikir olmayabilir. Bu tarz işlemler halılara zarar verir. Bunun yerine halıyı sık sık havalandırmayı deneyebilirsiniz. Halılardaki lekelere anlık müdahale ederseniz lekenin daha kolay temizlenmesine yol açabilirsiniz. Halıya dökülen sıvıları hızlı bir şekilde kağıt havlu ya da havlu ile emdirebilirsiniz.

Halınızı katlamanız tavsiye edilme. Kullanmadığınız halıları gerektiği zaman rulo yapabilir ve yatay şekilde muhafaza edebilirsiniz. Halının yüzeyinde çıkmış ilmekler bulunuyorsa asla çekmemelisiniz. Bu durum halınızda daha büyük sökülmelere sebep olabilir. İlmekleri çekmek yerine yüzey kısımlarından kesmeyi deneyebilirsiniz. Halı yıkamak için gerektiği zaman profesyonel destek alabilirsiniz. Armut’ta yer alan fiyat seçeneklerini ve alternatiflerini değerlendirerek halılarınızın en iyi şekilde yıkanmasını sağlayabilirsiniz. Halı yıkama ücretleri değişkenlik gösteriyor ve bu sebeple bütçenize uygun olanları bulmak için aceleci davranmamalısınız!

Bu bir tanıtım, işbirliği yazısıdır.

Yeni Yazı Posta Servisi


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir