BONCUK UZAYLI! | DOCTOR WHO 1.4

5 mins read
[mks_highlight color=”#eeee22″]SEN DE ONİKİ SAAT, BEN DİYİM ONİKİ AY[/mks_highlight]

Rose ve Doktor son maceralarının ardından bir uzay gemisi ve aynı zamanda zaman makinesi olan TARDIS ile şehirden ilk ayrıldıkları zamandan oniki saat sonrasına geri dönmeye karar verirler ama farkına geç varılan bir hata vardır ortada: oniki saat değil, tam oniki ay sonrasına geri dönmüşlerdir.

[mks_highlight color=”#eeee22″]TOKAT HARBİ İYİYDİ[/mks_highlight]

Rose annesinden özürler dilerken, Doktor ise anneyi sakinleştirmek isterken, ansızın bi şey olur: Rose’un annesi Doktora okkalı bi şamar indirir. Neye uğradığını şaşıran Doktor, ne yapacağını da bilmediğinden aval aval bakar sadece J
uzay gemisi dünyada

[mks_highlight color=”#eeee22″]TEK BİLEN SEN DEĞİLSİN! [/mks_highlight]

İkilimiz, çıkmışlar damın başına ve dertleşiyorlar.. Rose, bunca şeye şahit olmanın verdiği heyecanla, bunları bilen tek kişinin kendisi olmasına dert yanıyor. İşte tamda bu sırada, gökyüzünde koca bir uzay gemisi peyda oluyor ve yere doğru iniyor, hayır hayır, motorları bozulmuş ve düşüş halinde! Doktor bu manzarayı görünce zevke geliyor: ciddi ciddi seviniyor adam ve “Artık tek bilen sen değilsin!” diyor.

[mks_highlight color=”#eeee22″]OSURAN BAŞBAKAN VEKİLİ VE HEYECANLI KABİNE ÜYESİ  [/mks_highlight]

Bu sırada Londra’da acayip şeyler yaşanıyor. Ülke alarma geçmiş ve uzay gemisi gündeme oturmuş, sadece bu değil: bir de başbakan ortalarda yok. Hemen habire gaz çıkartan acayip bi adamı vekil olarak getiriyorlar. Binada bir de heyecanlı bi kadın var: illa ki başbakan ile görüşecek, takmış kafaya ama onu takan kimseler yok maalesef.

[mks_highlight color=”#eeee22″]ŞANSLI DOKTOR VE EMRE AMADE ASKERLER[/mks_highlight]

Doktor, olaylara karışmayacağını söylese de dayanamayıp, gemiden alınan uzaylı bedeninin olduğu tesisin küçük bi odasına ışınlanıyor TARDIS ile. Kapıdan usulca çıkıyor ve bizim şanslı doktor öyle bi odada buluyor ki kendisini… Onlarca asker: temizlik eşyaları için ayrılan küçük odadan çıkan Doktora şaşkınlıkla silahlarını doğrultmuş: bi çığlık sesi kopuyor: Doktor çığlığı duyunca, askerlere peşinden gelmelerini emrediyor.. bu adam neyin kafasını yaşıyor derken bütün askerle emre uyup peşi sıra geliyor ve komutlara uyuyorlar.
doctor who epidose 1 pigman

[mks_highlight color=”#eeee22″]UZAYLILARIN SAHTE UZAYLISI: DOMUZ ADAM [/mks_highlight]

Ölü zannedilen uzaylı uyanıp kaçmaya başlar ve askerlerden birisi onu öldürür. Uzaylı bildiğimiz bi domuz adamdır ve Doktor hemen olaya el atar: bu uzaylıların bi hilesidir ve gönderdikleri bu sahte uzaylı ile dikkatleri buraya çekmişlersede amaçları farklıdır.

[mks_highlight color=”#eeee22″]SPOR KANALLARI DA VAR MI?[/mks_highlight]

Rose’un sevgilisi olan çocuk da ilk defa TARDIS’e girer ve ilk ogi sini çeken televizyon olur. Doktor haberlerde herhangi bi detay aramakla meşgulken genç oğlanın aklında hâlen maç vardır ve o güzelim soruyu sorar: spor kanalları da var mı?
bi çeşit uzaylı ırkı

[mks_highlight color=”#eeee22″]FERMUAR KAFALI UZAYLILAR [/mks_highlight]

Hmm harbi güzel fikir yani: insanları öldürüp sonra onların bedenlerini giyen uzaylılar! Kafalarından fermuar da takmışlar bide, tam olmuş yani! Koca gözlü yeşilimsi yaratıklar: meğer başbakan bile onlardan biri imiş ve bunca gaz çıkartmak bu yüzdenmiş. Her neyse, bölüm Doktorun ve Rose’un hatta o kabine üyesi kadının ölmek üzere olduğu bi sahneyle son buluyor ve arkası gelecek bölüme kalıyor 😉

Karga'dan Mektup Almak İster Misin?

ADAMKARGA

2009'den beridir blog yazar: çocuk yaşlarında dinlediği kararsız karga radyo tiyatrosunun etkisinden hâlâ kurtulamamıştır; hayal dünyasında bir karga olarak doğan ve kararsızlığından ötürü insanlığa mahkum edilen saçma sapan birisidir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.