Airsoft Nedir? Nereden Satın Alınır?

5 mins read

Airsoft, bir simülasyon oyunu olarak bilinen ve son yıllarda eğlence sektöründe çok yoğun bir şekilde kullanılan sistemlere verilen isimdir. Geçmişi oldukça eski olsa da simülasyon ve savaş oyunları konusunda ülkemizde artan talep doğrultusunda gündeme gelmiş Airsoft tabanca ve silah seçenekleri ile hemen her oyun severin ilgisini çekmeyi başarır. Sizler için hazırladığımız bu yazıda hem bu silahların geçmişini hem de nasıl ortaya çıktıklarını detaylı bir şekilde açıklamaya çalışacağız!

Bir silah adı olarak da kullanılan bu kavramın genellikle oyunu ifade etmek için değil de silahları açıklamak için kullanıldığı açıktır. Kişilerin tercihlerine göre tabanca ve silah gibi alternatifleri bulunan Airsoft tabancaların en bilindik özellikleri gerçeklerine çok benzemeleridir. Bu harika silahlarla ilgili bu tür bilgileri sunduktan sonra Airsoft silahın tarihçesine bakmak gerekir!

Airsoft Silahların Tarihçesi

Airsoft silahların nasıl ortaya çıktığı bu oyunu oynayan hemen herkesin en çok merak ettiği konulardan bir tanesi olmayı başarmıştır. Bu anlamda ilk silahlara 1970 yılında rastlandığını ifade etmek gerekiyor. Japonya’da ortaya çıkan silahların geliştirilmesinde Amerika Birleşik Devletleri’nin etkisi oldukça büyüktür. Zira Japonya; atom bombası sonrasında II. Dünya Savaşı’nı kaybedince silahlanma konusunda çeşitli ambargolara maruz kalmıştır. Bu dönemde Japon tasarımcılar Airsoft üzerine çalışarak oldukça başarılı bir silah ortaya çıkarmışlardır.

Airsoft tabancaların ilk formatlarına bakıldığında bugünkü muadilleri ile çok da benzeşmediği bilinse de bu silahların o dönemlerde keşfedilmeye başlandığı açıktır. Paintball silahlarına oldukça benzer özelliklere sahip ilk formatın zaman içerisinde geliştirilmesi sayesinde bugünkü hali aldığı biliniyor. Peki, bu zamana kadar üretilen çeşitler ve seçenekler neler sağladı?

Airsoft Silah Nereden Alınır?

Airsoft silah satın almak isteyen hemen herkesin kafasındaki temel soru işaretlerinden bir tanesi de nereden satın alınacağı ve bulundurma koşullarının neler olduğudur. Sizleri daha fazla bekletmeden bu konuya açıklık getirerek daha başarılı bir alışveriş yapmanıza olanak sağlıyoruz.

Bu silahlar tıpkı diğer av silahları gibi sertifikalı bayilerden alınıp satılabilmektedir. Ancak satışlar esnasında gerekli kayıtların yapılması gerekir. Aksi durumda yasadışı satışlar söz konusu olacağından hem alıcıların hem de satıcıların cezai müeyyideler ile karşı karşıya kalması muhtemel olacaktır.

Kampseti.com ile Airsoft Alışverişi!

Kamp ve outdoor etkinlikler konusunda sizlere en başarılı seçenekleri vaat eden Kampseti.com ile siz de en başarılı seçeneklerden yararlanmak ister misiniz? Özellikle silah satışı konusunda en az kamp malzemeleri kadar başarı yakalayan ve bu yönü ile adından söz ettirmeyi başaran platformumuzdan gönül rahatlığı ile alışveriş gerçekleştirebilirsiniz.

Alışverişlerinizi sertifikalı bir satıcıdan gerçekleştirmenin ayrıcalıklarını yaşarken ürün ve model konusunda sınırsız seçeneklerin sizleri bekliyor olması oldukça önemlidir. Kampseti ile airsoft silah satın almak için https://www.kampseti.com/kategori/aticilik-airsoft-havali-silahlar bölümünden istediğiniz modelleri avantajlı fırsatlarla satın alabilirsiniz. Yoksa siz hala kampseti.com’u denemediniz mi?

Karga'dan Mektup Almak İster Misin?

ADAMKARGA

2009'den beridir blog yazar: çocuk yaşlarında dinlediği kararsız karga radyo tiyatrosunun etkisinden hâlâ kurtulamamıştır; hayal dünyasında bir karga olarak doğan ve kararsızlığından ötürü insanlığa mahkum edilen saçma sapan birisidir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.