– İstanbul sokaklarında insanlara dehşet ve korku salan hortlaklar, cadılar ve birtakım fantastik yaratığın varlığını hayal edin ya da etmeyin: gidin ve bir Yedikuleli Mansur satın alıp okuyun.

– Bir yanda Osmanlı’nın ilk zorbazları (kabadayıları) bir yanda çeşitli acuzelerle dolu kitap, sizi hızlı ve tek soluklu bir maceraya sürüklüyor. Sebebi meçhul bir şekilde ansızın İstanbul’a musallat olan yaratıklar, şehrin en tanınmış ve nam salmış yeniçeri bekçisi Ases Ahmet’in bedenini parçalayınca başlayan çalkantı, diğer nam heveslisi zorbazların kanını kaynatıyor. Meydanı boş bulanlar onun yerine geçmek isteyen nicesi türeyiveriyor.

YASTIK ALTINDA SALDIRMASINI SAKLAYAN GENÇ MANSUR

– Ases Ahmet’in ölümü ile kanı kaynayanlardan birisi olan, henüz gençliğinin başındaki Kırım göçmeni Mansur, cihana nam salmak ve İstanbul’a Musallat olan canavar tarifesi ile başa çıkmak hayaliyle kocamış ama namı hâlâ korku salan Kara Şaban’ın kapısına varıyor. Ve işte asıl macera böylece başlıyor.

– Sabah başlayan macera, gece son buluyor hızlıca. Ne oluyorsa bir günde oluyor: Kara Şaban diğer zorbazlarla nam savaşı verirken aynı zamanda canavarların peşinden Kırım’a kadar gidip geliyor. Tılsımlar ve büyülü sözlerle dolu macera sizi görünmez tılsımlarla kendine bağlıyor.

– Yedikuleli Mansur; genç delikanlı, bir gün içinde hayal ettiği gibi her şeye sahip olabilecek mi derseniz. Kurgu icabı her bölümün başına eklenmiş kitap alıntıları ve birçok farklı lehçe ve dille kitap çok fazla renge sahip. Kitapta beni tek rahatsız eden şey ise yazarın o dönemi ve olayları anlatabilmek adına uzun uzun anlatılar yapması oldu. Bunlar bazen ne gerek vardı dedirtse de bazı yerlerde eksikliği düşünülemezdi.

– Anadolu korku yazarlarımızdan Mehmet Berk Yaltırık’a ait romanı zevkle okuyacak ve sonuna geldiğinizde devamı olsa da bu evrene bir kez daha tanıklık etsek diyeceksiniz.

KARGANIN SESİ MEKTUP OLUP SANA GELSİN İSTER MİSİN? :)

Bunları da Sevebilirsin :)

1 Yorum Mevcut

  1. elektirikçi dayı

    23 Şubat 2018 at 23:51

    Güzel bir içerik olmuş. Ellerinize sağlık hocam. Yeni içeriklerinizi merakla bekliyoruz.

YORUMSUZ BIRAKMA ^^

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.