Kağıt kalem gerek yazmaya ve bakmamak lazım gelir kelimelere!
söylesene neden insanlar uyanır her sabah? güneş doğmak zorunda mıdır, yalan yılandan mı türemiştir ve sen kumdan mı yaratılmışsındır?
beşyüzbinmilyon baloncuk yutan seyfi emminin boğazında düğümlenen şarkının nakaratını zeki müren radyodan söylemektedir, hanımı başında dövünedursun, davulcu rasim paşa avantasının avuntusundadır. karga karasına, nergis sarısına, gül alına, toy gelin nazına, ağaç dalına, deli yarasına hayran oladursun, dünya dönedursun: sahi o hep dönedursun, deveran sürsün, tarlalar sürülsün, ellisindeki hatçe teyze kocasına hoş görünebilmek ümidi ile sürmeler ve dahi envai türde kokular sürünedursun, boz ayı koca buynuz ağacına sürtünmesine devam ededursun. sürüm sürüm sürünsün dünya, süpürülsün günler. çöpçüler aşkımızı süpürseler sokaklardan ve sen ölüp yeniden dirilsen ilk günki haline. ben ise ölsem senin gibi ve asla doğmasam senin topraklarına: yine kaybolsam insanlar arasında, adımı bilmese kimse.

Durulan suların seyrindeki adam
sanki daha sakin kafam ve sanki huzurluyum sancıları var karnımda. kelimelerin isyanına bakılırsa, yakında büyük bi harp başlayacak ve savaşı kazanan yine keşkeler olacak. mağlubiyet kesin, zevkini almaya bakacağız takım arkadaşlarımızla bundan sonra! yalnız bi sorum ve bir de yedi delikli boğum boğum bir neyim var. gün gelir de hasret türküsünü üfler mi bilmem lakin ney, biz soruya gelelim: kahramanımız kimdi bu oyunda? saatler sürsede bu tiyatro, bir mana veremeyip olayı çözebilmiş olanlardan olamadım..

KARGANIN SESİ MEKTUP OLUP SANA GELSİN İSTER MİSİN? :)

Bunları da Sevebilirsin :)

1 Yorum Mevcut

  1. Sadi Bey

    11 Ekim 2015 at 14:02

    Güzel yazınız için teşekkrler. Yüreğinize ve klavyenize (kaleminize) sağlık hocam.

YORUMSUZ BIRAKMA ^^

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.