bazen sadece yazmak diliyorum.. ardını düşünmemek, varlığımdan kopmak ve kelimeler arasında kaybolmak, yitmek ve dahi boğulmak, hiçliğimi hissetmek, susamak, arzuyu tatmak.. beni bazı türkülerdir bu hâle koyan.. koyulduğum yol üzre nefeslenmek, aklımı bulutlara emanet vermek, nazlı yâri yoktan var edene hamd etmek ve nazlı bir yâr var etmesi için dua kılmak ve saç malayabilmek adına yeni yeni kelimeler..
ak akçeyi ak günde harcamak, kare kediyi uğur saymak, baykuşların adını lügatten değiştirip murat kuşu yaparak gönüllerini almak, traktör sürmeyi öğrenmek, dedeme torun evladı sevdirmek, çatal kayada dinlenmek, soğuk derede soğuya inat kulaç atmak sonsuz yeşile.. kara renge bürünüp, beyazlar içinde kaybolmak..
ipek mendile nakış edilmek, neye nefes, semazene döngü, nergise sarı, geline sürme, yolcuya azık, kele bir tel saç!

ses veriyorum:
– ak sakallı dedelerden sakal tellerim, kurbağadan emanet öpücüklerim, bakkal rıfat emmiden dünden kalma simitlerim, karabaştan temiz kullanılmış kemiklerim, afife abladan nazlı kirpiklerim, seher yelinden ruha dinginlik veren namelerim, hüseyin turandan türkülerim, anadoludan selamlarım var.. pazarlık serbesttir ve ayrıca cuma günleri yüzde elli indirim yapıyoruz!

KARGANIN SESİ MEKTUP OLUP SANA GELSİN İSTER MİSİN? :)

Bunları da Sevebilirsin :)

YORUMSUZ BIRAKMA ^^

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.