Buralar hep dutluktu muhabbetine dalmadan evvel, kayıp balık bulunamasa da kayıp karga ortaya çıkıp tekrardan gak!lamaya karar verdi. Gak!larla dolu bir yeni yılda yazısız kalmak da neymiş? İşte bu yazı bir karga savunmasıdır.. Yok, o bu yazıda değil, belki başka bir yazıda olur ama bu yazı karganın değil Sokrates Beyamcanın savunması üzerine olmalı.

Okuduğum ilk felsefe üzerine kitaptı, tabi üniversite ve lise dönemlerinde ders ve ödev niyetine okuduklarımı saymazsam. Pençelerimde kitabı gören her bir bireyin “Bırak bu işleri, devlet su işleri!” tepkilerine rağmen tamamlamayı başardım. Başarı sonrası nasıl bir sevinç ortaya çıktıysa artık, bunu anlatma ihtiyacı hissederek şu ses kaydını hazırladım. Baktım ses kaydı almak güzel şey; neden devam etmiyim diyerekten PK48 isimli youtube kanalında kayıtlar paylaşmaya başladım.

Hem dinleyin hem de yorumlarını eksik etmeyin.

KARGANIN SESİ MEKTUP OLUP SANA GELSİN İSTER MİSİN? :)

Bunları da Sevebilirsin :)

2 Yorum Mevcut

 1. zaferb

  7 Ocak 2017 at 12:05

  Belki de bu savunmayı bu kadar değerli kılan ses kaydında da dediğiniz gibi ölüm pahasına savunduğu düşünceleridir Sokrates’in. En ufak rüzgarda dâhi yönünü değiştiren insanların zamanında anlaşılması zor bir fedakarlık.

  Kaleminize ve ağzınıza sağlık.

  1. ADAMKARGA

   16 Ocak 2017 at 09:26

   “En ufak rüzgarda dâhi yönünü değiştiren insanlar..” hoş bir nokta idi, ne kadar da doğru. Sadece o zaman için değil, içinde bulunduğumuz zaman için de geçerli olduğuna inandığım bir gerçek.

YORUMSUZ BIRAKMA ^^

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.