Kahvaltı Sonrası Yazıları!

sokratesin-savunmasi

SOKRATES’İN SAVUNMASI

YER: OKUYAN KARGA YAZAN:

Buralar hep dutluktu muhabbetine dalmadan evvel, kayıp balık bulunamasa da kayıp karga ortaya çıkıp tekrardan gak!lamaya karar verdi. Gak!larla dolu bir yeni yılda yazısız kalmak da neymiş? İşte bu yazı bir karga savunmasıdır.. Yok, o bu yazıda değil, belki başka bir yazıda olur ama bu yazı karganın değil Sokrates Beyamcanın savunması üzerine olmalı.

Okuduğum ilk felsefe üzerine kitaptı, tabi üniversite ve lise dönemlerinde ders ve ödev niyetine okuduklarımı saymazsam. Pençelerimde kitabı gören her bir bireyin “Bırak bu işleri, devlet su işleri!” tepkilerine rağmen tamamlamayı başardım. Başarı sonrası nasıl bir sevinç ortaya çıktıysa artık, bunu anlatma ihtiyacı hissederek şu ses kaydını hazırladım. Baktım ses kaydı almak güzel şey; neden devam etmiyim diyerekten PK48 isimli youtube kanalında kayıtlar paylaşmaya başladım.

Hem dinleyin hem de yorumlarını eksik etmeyin.

Kendi b.kunu yemeye erinen kargalardan olduğumuzdan olsa gerek ki büyük bir lanete uğradık: Ulu Manitu bizleri korusun..

2 Comments

  1. Belki de bu savunmayı bu kadar değerli kılan ses kaydında da dediğiniz gibi ölüm pahasına savunduğu düşünceleridir Sokrates’in. En ufak rüzgarda dâhi yönünü değiştiren insanların zamanında anlaşılması zor bir fedakarlık.

    Kaleminize ve ağzınıza sağlık.

    • “En ufak rüzgarda dâhi yönünü değiştiren insanlar..” hoş bir nokta idi, ne kadar da doğru. Sadece o zaman için değil, içinde bulunduğumuz zaman için de geçerli olduğuna inandığım bir gerçek.

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.

*

OKUYAN KARGA KATEGORİSİNDEN SON YAZILAR

yilani-oldurseler-yasar-kemal

YILANI ÖLDÜRMESELER Mİ?

Kaşlarını kaldırması işe yarasaydı köyün kocamışının ve Hasan dokunmasaydı anasına. Bütün köy
dunyanin-son-savasi

DÜNYA’NIN SON SAVAŞI

Uyku hâli sadece gözlerin kapalı olduğu vakitte gerçekleşiyor olamaz: Ademçocukları, uykunun yepyeni
yabani-dergi-yorumu

YABANİ MUTLULUK

Karganın dergi takip etmek gibi bir adeti yoktur aslında. Kitabevinin dergi standı
GÖĞE