Her şeyi yarattığına inandığım yüce varlık, bana bir çok mucizeyi görebilmeye bir çift göz verdi ve onlar onca güzel şeye şahit oluyor ki: Sana onlardan sadece birisini anlatacağım: Baştankara ailesi.

Görev yaptığım okulun bahçesi bir miktar tavşan, bir düzine tavuk, bir horoz ve bolca doğa ile doluydu. Bu bahsini ettiğim güzelliklere ek olarak ağaçlara astığımız kuş yuvalarındaki misafirlerimizi de saymam gerekir. Bütün bunlar geçtiğimiz yılda idi tabi. Bu yıl durmadan, bıkmadan, usanmadan çoğalan tavşanlarımız ve içi henüz misafir barındırmayan kuş yuvalarımız kaldı geriye.

Bu yeni yıl ve tavşanları bir kenara bırakırsak.. Geçtiğimiz yıl, uzanması en kolay olan kuş yuvamızdaki misafirimiz anne baştankara sayesinde gerçekleşti anlatacağım mucize. Bir anne baştankara geldi ve konaklamaya başladı yuvamızda. Bendeniz de kendisine düzenli olarak yiyecekler sundum her sabah. Sonra bir gün harika bir şey oldu: Anne baştankara annelik vasfına ilk adımını attı ve 10 kadar yumurta bıraktı yuvaya. Yavrularının yumurta hallerini, ilk doğumlarını, büyümelerini ve yuvadan uçuşlarını izledik aylarca. Doğa tiyatrosunda bilmem kaçınca kez sahnelenen bu muazzam oyuna şahit olmak tarifsiz bir duyguydu.

Sana nasihat verecek bir hâle sahip olmasam da sana etrafı izlemeni tavsiye edebilir. Doğayı dinleyebilmeni, onu ve onun içinde Allah’ın (inancıma göre o her şeyi en güzeliyle yaratandır) sunduğu mucizeleri, ayetleri (ayet sadece kutsal kitabın cümleleri değil, gözünün görebildiği yaratılmış her şeydir) görebilmeni dilerim.

Her müsait olduğum an yine bakıyorum yuvalarımıza birer birer ve yem bırakıyorum davetkar olmaları için. Sana bu bakışlarımda yeniden zihnimde canlanan o mucizeden birkaç video hazırladım: Oldukça kısa da olsa, neler anlatmak istediğimi bir miktar anlatacaktır umarım 🙂

KARGANIN SESİ MEKTUP OLUP SANA GELSİN İSTER MİSİN? :)

Bunları da Sevebilirsin :)

7 Yorum Mevcut

 1. Recep Hilmi TUFAN

  7 Ekim 2018 at 07:39

  Ne de güzel büyümüşler! Acaba uçup giderler mi yoksa orada mı kalırlar sürekli? Sığamayacaklar gibi artık oraya…

  1. ADAMKARGA

   7 Ekim 2018 at 17:22

   İlk kanat çırpışlarıyla ayrılıyorlar yuvadan. Belki ilerde aralarından birisi kendi yavrularını doğurmak için geri gelir 🙂

 2. Bir Tutam Karınca

  7 Ekim 2018 at 22:08

  Doğayı dinlemeyi öğrenmek, onunla bütünleşebilmek insana huzur veriyor. Bu sevimli öyküyü bizimle paylaştığın için teşekkürler Karga.

  1. ADAMKARGA

   7 Ekim 2018 at 22:17

   Rica ederim, umarım daha nice öyküler yaşanır.
   Asıl yorumun ve ziyaretinle verdiğin mutluluk için ben teşekkür ederim abla 🙂

 3. Hayal Kahvem

  18 Ekim 2018 at 00:20

  Çok tatlı! Bayıldım:) Doğa en büyük mucize.

  1. ADAMKARGA

   19 Ekim 2018 at 00:32

   Kesinlikle öyle efendim, yeter ki görmesini bilsin insan 🙂

 4. Sevil Çevirgen

  14 Aralık 2018 at 20:00

  Ne kadar güzel bir mucizeye tanıklık etmişsiniz: )

YORUMSUZ BIRAKMA ^^

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.