Seviye Hanım, ilk defa karşımıza bir youtube videosu ile çıktı. Fakat kendisinin ne kadar engin tecrübe ve birikime sahip olduğu ilk anda anlayamadık. Kanalındaki her videoyu izledikçe ufkumuzun genişlediğini ve kedileri daha çok sevmeye başladığımızı fark ettik. O, videoları vesilesi ile bizlerle engin tecrübelerini ve kitaplarıyla da okuma dağarcığımızı genişleten bi insan.. Adamkarga kavmi olarak kendisinden böylesi etkilenince ki bize de eşi benzeri bulunmaz tavsiyelerde bulunmuştur, kendisi ile hoş bir muhabbet yapalım diledik. Sağolsun, yüce gönüllü insan Seviye Hanım, bizleri kırmadı ve muhabbetimize muhabbetle dahil oldu. Seviye Hanımın youtube kanalına gitmek dilerseniz buraya tıklayabilirsiniz ve işte o güzelim muhabbet: feyz almanız ümidiyle..

seviye hanım kahve nasıl içilir

– Merhabalar Seviye Hanım, ilk önce bizler gibi aciz kargaların muhabbet teklifini kabul ettiğiniz için teşekkürü borç biliriz. Sizi youtube kanalınız vesilesi ile tanıyoruz fakat elbette ki bu tanıma sınırlı kalıyor: acaba Seviye Hanım kendisini nasıl tanıtmak isterdi ve onu en iyi ifade ettiğini düşündüğü bi şiirciği bizimle paylaşabilir mi?

Merhaba Sayın Seyircim, rica ederim. Gençlerimizin ve hayranlarımın bilgi dağarcıklarını bilgi ile besleme fırsatı sunduğunuz için size ben teşekkür ederim. Denizliliyim ve edebiyata gönül vermiş, yüzlerce kitabı olan bir yazarım. Size şu şiirle seslenmeyi uygun buluyorum:

Adımdır benim Seviye,
Hayatımda şiir de var kedi de,
Eğitmek benim işimdir,
Seviyeli ve mutassıp bir şekilde…

– Engin tecrübe ve sahip olduğunuz bunca bilgi birikimini bizlerle paylaşma onurunu tatmamıza vesile olan neydi? Youtube’da böyle bir mecra oluşturmak ilk nasıl aklınıza geldi?

Son zamanda Youtube’da videolarımı yayınlamakla birlikte esasen Facebook sayfam 2011’de açılmıştır. Şiir dinletilerime gelen hayranlarıma ulaşması gayesiyle çektiğim ve bir e-posta yoluyla ulaştırdığım eğitici ve öğretici videoların başlangıcı  ise esasen 2006-2007 senelerine dayanır. Gençliğimizin yol gösterilmeye ihtiyacı olduğunu düşünerek çektiğim bu videoları daha geniş kitlelere ulaştırmak için ve hayranlarımın da desteğiyle Youtube kanalımı açmayı uygun gördüm.

seviye hanımın kedisi mevlana

– Kediniz Mevlana ile olan ilişkiniz imrenilecek ve örnek alınacak nitelikle.. Ara ara aranızda sıkıntılar yaşandığı biliyor olsak da, onun hayatınızdaki yerini bizimle paylaşır mısınız? Ayrıca kedi videolarını çok sevip de kendi kedi dostunu edinmek dileyenler için tavsiyeleriniz nelerdir?

Kedim; daha önce bir videomda da anlattığım üzere oldukça hisli ve müzisyen bir kedidir. Birbirimize çok düşkün olduğumuz için bazen beni hayranlarımdan kıskanıp saatlerce odasından çıkmadığı olur. Çoğu zaman gönlünü en sevdiği Zeki Müren şarkılarını dinleterek alıyorum. Sayın Okurlarım, kedinizin gönlünü yapmayacak ve kendisini özel hissetmesini sağlamayacaksanız, kedi yerine kendinize ev arkadaşı olarak bir bitki sahiplenmeyi denemez miydiniz?

– Mevlana için de bi sorumuz olacaktı.. Kartal Tibet’i çok sevdiğini biliyoruz Mevlana’nın: acaba ilk tanışmaları hangi film ile oldu ve onu en etkileyen yönü nedir Kartal Tibet’in? Ayrıca bizlerin de kesinlikle izlememizi tavsiye ettiği filmler var mıdır?

Bu soruyu sormanız onu çok bahtiyar etti! Kedim Kartal Tibet’i ilk kez gördüğünde yavruydu. Birlikte tarçınlı zencefil çaylarımızı içiyorduk ve “Ne İzlesek?” diye televizyon kanallarını arşınlıyorduk. Hülya Koçyiğit ile Kartal Tibet’in başrollerini paylaştığı “Son Hıçkırık” adlı türk filmine denk geldik. Kedim Kartal Tibet’i görür görmez koşup patilerini ekrana yasladı ve iki damla gözyaşı halıya yuvarlandı. “Sarmaşık Gülleri” adlı filmi de ne zaman izlese patilerini tezahurat yaparcasına çırpar.

seviye hanım kitabını imzalarken

– Kitaplarınız.. Kitaplarınızı yazarken neler hissediyorsunuz: sizin için aralarında en değerli olanı hangisidir? Biraz bize kitaplarınızdan bahsedebilir misiniz?

Kitaplarımı, gençlerimizin eksik olduğu ve öğrenmelerini arzu ettiğim konuları belirleyerek yazıyorum. Hepsi evladım gibi olduğu için en sevdiğim kitabım diye bir ayrım yapamamakla birlikte size son kitabım “Seviye Hanım ile 100 Bitki Çayı Kokteyli” adlı eserimi öneririm.

seviye hanım şiir okuyor

– Son olarak karga nesli için hele de bizim gibi lanetlenmiş adamkargalar için tavsiyeleriniz var mıdır? Bizleri yaşama bağlayacak engine tavsiyelerinize ihtiyacımız var efendim..

Sayın Karga Nesli; yazılarınızı takdir etmekle birlikte lanetlendiğinizi bilmiyordum, duyunca çok bedbaht oldum. Size “Seviye Hanım ile Lanetleri Kovmak” adlı eserimi şiddetle tavsiye ederken seviyeli sorularınız için teşekkürlerimi sunuyorum.

– İlgi ve muhabbetiniz için kavmim adına teşekkürü borç biliriz efendim..

KARGANIN SESİ MEKTUP OLUP SANA GELSİN İSTER MİSİN? :)

Bunları da Sevebilirsin :)

10 Yorum Mevcut

 1. Emrah Güngör

  14 Aralık 2015 at 20:56

  Çok eğlenceli bi sohbet olmuş 🙂 Ayrıca youtube kanalı da çok başarılı 🙂 Severim böyle absürd komedileri 🙂

  1. ADAMKARGA

   14 Aralık 2015 at 21:25

   bizde tanıdıktan sonra bi hayli sevdik, saygı duyduk kendisine.. ardından böylesi bi muhabbeti bize yaşattığı için minnettar kaldık 🙂

 2. Meryem

  17 Aralık 2015 at 15:13

  Seviye hanımı ilgiyle takip ediyorum.Seviyeli sohbetleri ve kitapları için teşekkürler 🙂

  1. ADAMKARGA

   17 Aralık 2015 at 15:17

   bizde Seviye Hanımı ilgiyle takip edenlerdeniz.. blogumuza hoş geldiniz sefalar getirdiniz bu arada 🙂

   1. Meryem

    17 Aralık 2015 at 23:21

    Hoşbuldum 🙂
    Bende beklerim 🙂

 3. Gökhan

  18 Aralık 2015 at 12:09

  Çok güzel ve çok eğlenceli bir sohbet olmuş.

  1. ADAMKARGA

   18 Aralık 2015 at 12:41

   teşekkür ederiz efenim 🙂

 4. gökhan

  26 Eylül 2016 at 23:28

  güzel bir sohbet olmuş 🙂 saygılar

  1. ADAMKARGA

   1 Ekim 2016 at 15:37

   teşekkür ederiz, saygılar efendim

YORUMSUZ BIRAKMA ^^

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.