Uzun yıllar youtube üzerinde bi şeyler yapmaya çabaladım. Önce kitap anlatıları ile başlayan serüven oyun videoları ile devam etti. Çünkü çocuklara ulaşabilmenin yegane yolu bu gibiydi. Az da olsa başarılı oldum, bir youtube öğretmeni çıkar benden diyordum ki işler bi şekilde sarpa sardı, topladım tası tarağı youtube’dan.

Bu gidiş pek uzun süremedi ve bi şekilde farklı adlarda ve farklı fikirlerle içerik üretmeye devam ettim. Her seferinde pes edip başka bi şeyle geri döndüm. Bu gidiş gelişler daha düne kadar devam ediyordu. Bilinçsiz kaygılarla saatlerimi harcadığım şeyleri silip durdum ama bir yer vardı ki hep var oldu; gizliydim çünkü ve herhangi bir kaygım yoktu orada, hatta sadece sesim vardı, sesler.

Pk48: adı ptt’nin posta kutularından geliyor. Öğrencilik yıllarımda kiraladığım posta kutusunun numarası, birden aklıma geldi, özel bir nedeni yoktu bu ismi vermemin.. sadece sesler olacaktı burada ve dinlemesini bilenlere seslenecektim. 28 Aralık 2016 tarihinde ilk videosunu yüklediğim kanala bilinçsizce içerikler attım ve sonrasında kendim bile unuttum 🙂

İşte, kendimden bile çoğu zaman gizlediğim ama bu blogun her bir köşesinde izi olan Pk48‘den bazı videolar paylaşacağım size.

MERHABA SESLENİŞİ

ÖĞRENCİLERİME KİTAP OKURKEN

VAN SOKAKLARININ SESİ

HASTA MARTIYI BULUP TEDAVİ ÖNCESİ HABER ETMEMİZ

HUZUR VERİCİ BİR SU KAYNAĞI VE TATLI ÖĞRENCİLERİM

KARGANIN SESİ MEKTUP OLUP SANA GELSİN İSTER MİSİN? :)

Bunları da Sevebilirsin :)

3 Yorum Mevcut

 1. Çağrı Mustafa Alkan

  7 Nisan 2018 at 23:33

  Ben neden abonen olmamışım ki, haberim olsa mutlak olurdum. Şimdi oldum, dinlemek güzel Ubeyd, sen anlat.

 2. Elif Sağlık

  15 Ağustos 2018 at 00:33

  Bende youtube macerasına katılmayı düşünsem de bir türlü olmuyor, düşüncelerim zıt düşüyor her seferinde

  1. ADAMKARGA

   27 Ağustos 2018 at 18:37

   Umarım en kısa zamanda ilk adımı atabilirsin 🙂

YORUMSUZ BIRAKMA ^^

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.