■ kara kediler davası
kara kedilere yapılan haksızlıkların sona ermesi için sokaklara dökülen bir grup yatandaş, uzun süre şehir meydanında yalandıktan sonra yerel basına demeç vermeyi de ihmal etmediler. Yatandaşlar adına konuşan Cemali Bey, şunları dile getirdi:”Bizler kara kedileri uğursuzluk sayan bir topluma ait olduğumuza inanamıyoruz. Gerekirse kendimiz için ayrı bir isim bile bulup, ayrı bir sistem şey edebiliriz!” Eylem sorunsuz bir şekilde devam etti akşam saatlerine kadar. Yatandaşlar, saat sekiz sularında, eylemlerine kara kedileri taşlayarak son verdi.

■ gonca gül dalında güldür, su da gelir güldür güldür
gonca güller, asma dallarından davacı oldu. hakim nedenini sorduğuyla sorduğuna pişman oluşu bir oldu ve şaşkınlığını da gizleyebilmiş değildi. hakim bey, duruşmaya verdiği yarım saatlik arada içtiği kahvelerin yardımıyla ancak kendine gelebilmişti. davalı ve davacı taraf, tanıklar, tanık olamayanlar dinlenmiş, suskunlar ise final bölümüne kadar izlenmişti… ve.. ve karar anı!
“toplumun akıbeti göz önünde bulundurularak alınan karar doğrultusunda, bu mahkemeye şahit olmuş olan herkesten sessizlik yemini alınmasına ve ağzını açan şahısların vatan ihanet suçuyla yargılanmasına karar verilmiştir.”

■ kar mı yağıyor ne meselesi
sabah sabah uyanan bi adam, yağmış karları görünce gözlerine inanamayıp, onları yalanladı. gözler ve adam arasında süren saatlerce tartışmanın ardından gözler, adamı terk etmeye karar verdi. tam bohçalarını toplayıp giderlerken, alttan çalan fon müziğinin etkisiyle, uzun süren bir koşuşla yerlerine geri döndüler.

■ ilk bölümün son anlarının duygusallığı
sevgili seyirciler, ilk bölümümüzün sonuna gelmiş bulunmaktayız. bir başka haber bülteninde buluşmak ümidi ile, bol gulücuhlü ve bol sarmısaklı mantılı akşamlar dileriz!

KARGANIN SESİ MEKTUP OLUP SANA GELSİN İSTER MİSİN? :)

Bunları da Sevebilirsin :)

2 Yorum Mevcut

  1. Usluer

    9 Kasım 2014 at 10:50

    Şahane bir yazı olmuş Ubeyd. Okurken tebessüm eksik olmadı yüzümde. Hatta kısa tuttuğun için sana kızdım bile. Devamını bekliyorum. 🙂

  2. ubeydullah

    29 Kasım 2014 at 17:01

    🙂 Rabbim razı olsun kardeşim.. kusuruma bakma yorumunu bu kadar geç görebildiğim için

YORUMSUZ BIRAKMA ^^

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.