Araç mı kiralamak istiyorum? Hayır, çünkü kanatlarım var ve dilediğim yere özgürce uçabiliyorum. Fakat bu durum senin geçerli değil âdem evladı: İş bu sebeptendir ki sana araç kiralamak istediğin zaman kime güvenebileceğinden ve kime güvenemeyeceğinden bahsedeceğim. En azından şunun garantisini verebilirim ki; kime tam manasıyla güvenemeyeceğini (eğer ailenin bir araç kiralama firması var ise o ayrı mesele) tam olarak anlatacağım.

Yaşadığın şehrin her bir köşesinde adına “Rent a Car” derler, sayısız iş yeri mevcut. Sana bir zamanlar kendi yaşadığım şehirdeki birkaç araç kiralama şirketinden örnek vermek diliyorum: Her iş yerinin farklı işler için çalışan elemanları olur (malûmundur). Fakat bazı sözde uyanık araç kiralama şirketlerinde boşta bir eleman bulunur. Araç kiralayan masum vatandaşımızın peşine takılır. Sen ne zaman aracı park edip ortalıktan kaybolursan, o zaman onun görevi başlar ve birkaç çizik atar araca ya da herhangi başka bir zarar dokundurur. Herkes yapar demiyorum ama bu işi yapan nice kişiye şahit olduğumu söyleyebilirim. Güvenmemeni gerektirecek tek sebep bu olmasa gerek: senin de duyup, gördüğün nice hâl vardır. Bütün soru işaretlerine meydan okuyan bir araç kiralama sitesinden bahsedecek karganız: VİVİ.

KİRALARKEN HAYALLER/HAYATLAR 

Bi araç kiralayacaksan, istediğin aracı seçebilmen gerek. Belki asla satın alamayacağın bir araba ile keyif çatmak dilersin, belki en konforlusuyla yolculuk yapmak.. Peki, gönlünce bir araç seçebilmek için tek tek işletmeleri mi dolaşmak zorundasın? Elbette hayır; birileri senin için güvenilir araç kiralama firmalarının tüm araçlarını listeliyor, vasıflarına göre sınıflandırıyor, sen sadece bilgisayar başından dilediğin aracı, günü, saati seçiyorsun. İşte her şey bu kadar basit.

Adına Vivi demişler bu sistemin: bulunduğun şehri, araca ihtiyacın olan günü ve saati seçiyorsun. Bi nevi uçak bileti alır gibi 🙂 Eğer vakitten tam olarak emin değilsen değiştirilebilir esnek tarih seçiminde bulunabiliyorsun. İşin en zevkli kısmı ise buradan sonra başlıyor; satın alır gibi araba seçebiliyorsun: şu markanın şu modeli olsun, şu kadar beygir içinde tepinsin, vitesi bu olsun, yakıtı o olsun, kasası geniş olsun… Aracını bulduğun vakit, sana o aracın uygun olduğu firmalar ve fiyatlar sunuluyor. Hangi fiyatla hangi firmayı seçeceğin yine sana kalmış bir karar sevgili adem evladı: Rab kaza bela göstermesin.

HER ŞEYE RAĞMEN EŞEĞİ SAĞLAM KAZIĞA BAĞLAMAK

Güven her şeye rağmen tedbir gerektirir. Aracın istediğin tarihte, istediğin konuma getirildi ve teslim alacaksın: Abicim, aracı iyi kontrol et. Sonuçta, insanoğlu bu; hatasız, noksansız olmaz: Teslim tutanağını imzalamadan önce her şeyden emin ol ve öyle anahtarı eline al. Ayrıca şu kiralama sözleşmesinde iyice bi okumalısın. Firmanın sana nelerin altına imza attıracağı belli mi olur. Güven diyoruz, evet ama her şeye rağmen tedbiri elden bırakmamak gerekir.

..DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN..

Vivi hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilmek, güven için her bir soruya yanıt bulabilmek dilersen aşağıdaki videoyu bi izle derim. Eğer hâlâ yanıtsız kaldığın noktalar olursa, youtube kanallarındaki diğer videoları geziver.

KARGANIN SESİ MEKTUP OLUP SANA GELSİN İSTER MİSİN? :)

Bunları da Sevebilirsin :)

YORUMSUZ BIRAKMA ^^

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.