Uzun zaman olmadı sanırım ama uzun zamandır diye seslenmek istiyorum açıkcası, uzun zaman önce şurada okuduğum bi mimleme hususu hoşuma gidince kendim de nasiplenmek dileyip davetsiz misafir oldum. Sağolsunlar kapıyı sonuna kadar açıverdiler ve bende yazmadan edemedim. Bu kadar neden gecikti gibi bi sorunun cevabını verebilecek hâlde olmadığım, bu gün ki diğer yazımdan anlaşılabilir diye umut ediyor ve durumu izah ediyorum. Merak mimi derken kastımız, neyi sever, neyden hoşlanırım sorusu anladığım ve okuduğum kadarıyla: bu yüzden bende madde madde şu an aklıma gelenleri sıralamaya gayret edeceğim.

Öncelikleri Hint filmlerini ve filmlerdeki şarkıları oldukça çok sever, defalarca dinlerim. Ayrıca biraz delice gelebilecek olsa da, izlediğim tüm Bollywood filmlerinin adını, baş rollerine göre listelerim. Zaman içinde izlemiş olduğum 117 filmin tamamı hakkında bi şeyler yazmaya da kararlıyım blogda: o filmlerin hepsini tek tek anlatacağım 😀
ayrac
Nergisleri oldukça fazla severim. Köyde büyüdüm diyemesem bile bir kaç yıl köyde yaşadım ve her tarafta nergisler vardı, ilçeye geçince de her tarafta olmaya devam ettiler. Öğretmenler gününde, anneler ve dahi babalar gününde hep aynı hediyeyi verirdik: nergisler. Ondan daha ruha hitap eden bi koku bilmezdim: evet gül de güzel bi çiçek ama hiç bir zaman nergisin yerini alamadı benim dünyamda. Bi de, sonradan öğrendiğime göre, çok sevdiğim, çoğu zaman gönlünü kırsam da beni sevmeye devam ettiğini inandığım bir büyüğüm de nergisleri çok severmiş: öğrendiğimde dünyalar benim olmuştu.
ayrac
Kendimi yani ilk hâlim olan safkan kargaları, ayrıca güvercin başta olmak üzere kuş türünü severim. Daha toy bi karga iken güvercinlerle arkadaşlık ederdim ve onlarla geçirdiğim zamandan büyük zevk alırdım. Lâkin bir gün benden kaçtılar haklı sebeplerle: çok karaydım, onlarsa bembeyaz.. Benim yüzümden diğer güvercinlerle araları bozuluyormuş sanırım, gittiler!
ayrac
Salçalı ekmeğe bayılırım. Onu didikleyerek yemek kadar daha büyük bi zevk olamaz şu yeryüzünde ve dahi semada. Yine yemek neslinden yufka ekmek kırıntılarının zeytinyağında kızartılmış halini severim, hatta kendisine bi ara sevdalandığım olmuştur. Ha, bi de sarma! Sarma didiklerken yaşadığımı hissederim: her bir sarmada yeniden doğarım gibi olur.
ayrac
Soğuk ırmak suyunda çimmek! E bizim türün pek yüzebilme gibi özelliği yoktur, bizler ancak çimeriz. Ama kendi çevrem çoğunlukla sıcak deniz sularını seviyor olsada ben buz gibi ırmak suyuna dalıp çıkmayı severim. Zangır zangır titretir çıkınca, hemen ateş yakar, etrafına toplanırız: üşür üşür yine ısınırız: var mı bizden keyiflisi be agam!
ayrac
Her türden müziği, daha çok anlamadıklarımı severim ve huzur bulurum az da olsa: hemencecik kaybolabilecek de olsa!
ayrac
– Okuyamayacağımı bildiğim halde kitaplar almayı severim: bi hastalık gibi bir şey galiba bu 🙂 Bir de bilgisayar oyunları var, onları da çok severim: pençelerle oynamak baya bi zor olsa da severim 🙂
ayrac
Film izlerken ağlarım habire.. Duygusal mıyım neyin ama harbi iyi ağlarım: kargalar ağlamaz sanmayın; ne de olsa ıccık adamlık da karıştı içimize!
ayrac
Uyku sorunum var. Uyuyamam hemen: saatlerce sürer belki, duvarı izler ve hayaller kurarım: hepsi de imkansız şeylerdir. Uyandığım zamansa üzülürüm, hiç birisi gerçekleşmemiştir ve asla da gerçekleşmeyecektir.

Şu an oturduğum yerden ancak bunlar aklıma gelebildi. Belki ara ara aklıma bi şeyler gelirse yine yazarım. Gitmeden, oturan kuşuma ve onu izlemeye doyamayana bu mimi armağan ediyor, kullandığım resmin sahibi olan Nikita Pilyukshin‘e selam ediyorum 😉

KARGANIN SESİ MEKTUP OLUP SANA GELSİN İSTER MİSİN? :)

Bunları da Sevebilirsin :)

8 Yorum Mevcut

 1. balin kokusu

  19 Aralık 2015 at 15:49

  Cok guzel olmus bundan sonra bütün mimlerime eklicem kargalari 🙂 mini bi duzeltme yazimin sonunda herkesi mimlemistim :))

  1. ADAMKARGA

   19 Aralık 2015 at 15:52

   Şimdiden teşekkür ederiz o zaman efendim ^^ Hoş geldiniz bu arada yuvamıza 🙂

 2. Pinquitte

  19 Aralık 2015 at 18:45

  Ooo! Yepisyeni bi mim! Şu kendiminkini yazayım sonra derhal bunda sıra 🙂 Güzel miim! Ben gibi meraklıya on numara 🙂 Karga karga gak demiş çık şu mime bak demiş tamam tamam gidiyorum of iğrençti.

  1. ADAMKARGA

   19 Aralık 2015 at 19:16

   Ne zaman dilersen yaz kardeşlik, ara ara mim bünyeye iyi geliyor, kendininkinin ardından en az 48 saat geçince kullan bu mimi. Ben değil doktorların tavsiyesi 😉
   Şu tekerlemeye gelecek olursa: bu tarz türüme ithaf edilen tekerlemelere bi eleştiri yazacağım toplu olarak 😀

 3. ponzo nicot

  20 Aralık 2015 at 00:42

  Ne yazacağımı merak ettim, şu an aklıma hiçbir şey gelmedi, geldikçe taslak olur, sonra tamam olur.. 🙂 Hayde baaalım

  1. ADAMKARGA

   20 Aralık 2015 at 10:54

   merakla meraklanıyoruz hakkında kardeşlik 😉
   tamam olsun da bi okuyalım ^^

  1. ADAMKARGA

   28 Aralık 2015 at 13:14

   🙂 teşekkür ederiz efenim, en kısa zamanda cevaplamak dileriz ^^

YORUMSUZ BIRAKMA ^^

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.