Son zamanlarda 3. sayısı için hazırlandığımız bir fanzinimiz var. Karganın bloguna hayli zamandır uğramıyor olma sebebi kesinlikle bu değildir. Karganya’da uzun süren bir yas mevsimi baş gösterdi. Bu sebeple dünyaya gözümüzü açamaz olduk. Her neyse, konumuza geri dönelim: Adına Meczup dedik ve güzel insanlarla, uçuk kaçık hayaller kurduk. İlerleyen günlerde sana yepyeni bir sayıdan bahsedeceğim fakat bunun öncesinde, seninle giriş yazımızı  paylaşmak istiyorum. Ardından ikinci sayımızı okumak dilersen buraya tıklayabilirsin. Eğer okur ve yorumlarını eksik etmezsen , karganı ve dostlarını mutlu edersin ^^

Aklını Tanrıya emanet edenlere selam olsun.

Her şeyin mümkün olduğu Meczuplar Diyarına hoş geldin. Burada seni kısıtlayan hiçbir şey yok: Kaf Dağını aşmak, padişahlara dost olmak, Ömer Hayyam’ın sofrasında şaraptan sarhoş olmak, Musa’ya asa olmak, çöldeki Mecnun’un Sevdalılar Kıraathanesi’nde ocakçılık yapmak, avazın çıktığınca haykırabilmek, uçan bir trenin içinde saklambaç oynamak, taş devrinde sigara sarmak… Her şey mümkün burada hatta birkaç dinozor ile uzaylı misafirlerimiz bile yaşamaktadır diyarın tenha yerlerinde.

Bizler yani deli olanlar, divane bilinenler, çıktık geldik kelimelerimizle ki bu dünyaya sıkışıp kalam ölümsüz ruhlara seslenebilelim ve diyarımızı tanıtabilelim. Geldik ki sesimizi duyuralım, yeni dostlar, meczuplar bulalım, haykırmayı öğretelim, büyülü masallar anlatalım.

Kah çıkalım Ay Dede’ye, kuralım aşk sofraları.

Kah inelim yer altına, yok edelim elmasları ve savaşa neden olan gizlileri.

Kah uçalım, evet uçalım bir diğer sayımızda. İnsanların uçabildiği bir başka dünyadan masallar, öyküler, şiir ve çizimler aşıralım. Hatta her yeni sayıda yeni bir dünya tasviri yaratıp, orayı yaşatalım hep birlikte.

Biz bu dünyada yeniyiz. Sözümüze söz, yolumuza dost gerek. Gel sen de dahil ol Meczuplar arasına.

BİZİ BUL!

KARGANIN SESİ MEKTUP OLUP SANA GELSİN İSTER MİSİN? :)

Bunları da Sevebilirsin :)

YORUMSUZ BIRAKMA ^^

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.