meczup fanzin dördüncü sayısında yer alan öykü Zeki ALTIN‘a aittir.

I. BAŞLANGICA DAİR

Yarasaların kanatlarını yolduğu bir gün, uzak diyarın birinde krallarını vahşice yiyen Marduklar gözlerini bir İmparatorluk hırsına bürümüşler. Üç delikanlı, üçü de birbirlerine karşı içten içe hırslı birer canavar. Birbirlerinin yüzlerine gülüp kendi içlerinde karanlık kuyular kazan bu üç delikanlı, bir medeniyetin nüveleri olma gayretinde. Keskin bağırışların dostun düşmanın yolunu kestiği üç delikanlı: Arınkar, Merdip ve Yako.

Mardukların “Büyük Kaya Faciası”na kadar mutlu mesut yaşadığı büyük bir imparatorluk olan Marduk İmparatorluğu, Büyük Kaya Faciası sonrasında yavaş yavaş tükenmeye yüz tuttu. Kıtlık ve kıyımın belini büktüğü bu imparatorluk gücünden düşünce zamanla diğer düşman medeniyetlerin de gasp, istila ve işgallerine maruz kaldı. Mevsimler yaluzu* gösterdiğinde yeni bir tehlike ile karşı karşıyaydı Marduklar. Ebedi ve ezeli düşmanları Tek Kanatlı Vampirler ve Tek Kollu Çiftbaşlı Karsarlar büyük bir orduyla Mardukların üzerine doğru yola çıkmıştı. Yılanların üzerinden sessizce toprağı okşayarak ilerliyordu bu vahşi orduları.

Karsarların** lideri Klampi yeminliydi, yok edecekti Mardukları. Ağaç kovuğundaki yeni doğmuş bebeklere değin yok edecekti. Kıyımın en vahşi olanını tarihin kirli sayfalarına kendi kanlı elleriyle yazacaktı. Olan olacaktı, dünyanın şekillenen hali medeniyetlerin savaşlarına sahne olmaya yüz tutacak, Klampi Büyük Karsar İmparatorluğunun önündeki tüm düşman medeniyetleri yok edecekti. Klampi ordusu ile Mardukların diyarına anlaşma sağladığı Tek Kanatlı Vampirler’in desteği ile girdi ve kundaktaki bebeğe değin kimseyi sağ komadı.

Yalnız üç delikanlı: Arınkar, Merdip ve Yako bu büyük kıyımdan üç gün önce ticari bir amaç için gittikleri Badluka diyarında bu kıyımdan canlarını kurtarmışlar ve medeniyetlerinden geriye sağ kalan son Marduklar olmuşlardır. Badluka’da gece karartısı bu üç delikanlının içine çöktüğü bir anda bir sesle irkildi Arınkar:
-Arınkar, Arınkar, Arınkar!!!
-Ne oldu Asiyla, bu ne hal böyle?
-Arınkar, Klampi… Klampi büyük bir orduyla Marduklara saldırmış. Taş üstünde taş bırakmamış. Medeniyetinizi kıyımdan geçirmiş. Üzgünüm Arınkar, çok üzgünüm!
-…

II. BİR OLAYA DAİR

Klampi’nin vahşi kıyımdan uzun bir zaman geçmiş, Arınkar iki arkadaşı ile birlikte her gün içini kemiren intikam hırsını körüklüyordu. Arınkar ve iki arkadaşının yaşantısından haberi olmayan Klampi dünyanın hükümdarı olmak için son bir savaşa hazırlanıyordu. Tek Kanatlı Vampirler’i de yok edip yerkürenin tek kralı olacak ve buyruğunu dört bir tarafa salacaktı. Arınkar, Merdip ve Yako kararlarını vermişlerdi. Düşmanın düşmanı dost olacak ve Klampi’nin sonunu getirdikten sonra sıra Dost(!)a gelecekti. Üç delikanlı gizli bir şekilde Tek Kanatlı Vampirler’in kralı ile haberleşti; gerekeni belletti ve Klampi hakkında çok önemli bilgiler ile kendi saflarında olmak istediklerini krala söyledi. Güvercin kanı içilerek sağlanan anlaşma büyük Vampir ayini ile kutsandı. Arınkar bu mücadeleye her şeyi ama her şeyi intikamı için mübah sayıyor, yolkardeşleri tarafından bu davranışın onayını alıyordu. . . . . (devamı gelecek.)

* Taş yağmurlarının olduğu 12 krit (rüya zaman birimi) dönem. 12 krit bugünkü zaman diliminde 68 aya denk gelir.
** Karsarların IV. Kralı olan Klampi’nin Marduklara karşı nefreti eski bir efsaneye dayanır. Vakıbaların* anlatıklarına göre Klampi’nin babası, yani X. Flenso yani tahta çıkmıştı. O zamanlar Karsarların kirsel yılı dedikleri yıl “Böcek İstilası” denen felaketli bir yıl olarak geçmişti.( Bu kısım ayrı bir öykünün başlangıcıdır. Klampi ile Mardukların arasında geçen ve Klampi’nin büyük nefrete dönüştürdüğü hadise ileriki bölümlerde anlatılacaktır.) *Vakıba: Marduklarda tarih yazıcıları.

KARGANIN SESİ MEKTUP OLUP SANA GELSİN İSTER MİSİN? :)

Bunları da Sevebilirsin :)

YORUMSUZ BIRAKMA ^^

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.