♦ Cem Yılmaz film çekerse ahali oraya üşüşmez mi bre ademler! Üşüşülür elbette..

Sofralarımızdan kalkıp hızla kanat çırptık sinema salonuna: büyük umutlarımız ve daha hazırolda bekleyen kahkahalarımız vardı.. Ama Ulu Manitu’nun da nasihat ettiği gibi; asla büyük beklentilerin olmayacak insan yapıtlarından. Hatamız buydu, hata bizimdi filmin değil: olmadı, arzu ettiğimizi bulamadık ama çok daha iyisini aldığımızı ancak bir gün sonra fark edebildik. Salondan çıkarken boğazımıza düğümlenen kahkahalar, hayret ve hayranlığa dönüşmeye başladı.
ayrac

Bu ilk film yazımız buralardaki bre ademler! Bu yüzden olsa gerek ki: ne diyonuz la gardaş! tepkilerinden rahatsız olacak değiliz. Ayrıca kelimeleri düzgün seçemeyişimizin bir diğer sebebi de kulağımızda çınlayan hint filmlerinden kalma şarkılardır. Her neyse; film diyorduk, Cem Yılmaz diyorduk.. Cem Yılmaz bizi hep güldürmeye alıştırmamış olsa da büyük bi komedi arzusu ile gittik salonlara. Bunun altında ülkenin içinde bulunduğu durum olsa gerekti: hüzne alıştığımız bi dönemde, tebessüm adına büyük beklentiler getirdi Ali Baba ve Yedi Cüceler.. ilk anda yaşadığımız hayal kırıklığının sebebi de bu olsa gerektir. Hasılı oldukça havai bi filmdi bizler için.. Havai derken kastımız şu ola bre ademler: bulutların üstendeydi bu film; hani şu hayallerin birer birer kaçıştığı, bizlerin kahvaltı sonrası süzüldüğümüz gökyüzü gibi bi filmdi. Olağan ve durağan bi başlangıç ile başlayacak maceraya hazırlandırıldık. Usul usul başladı serüven ve ara ara güldürüp bolca hayaller kurdurdu.
ayrac
Bi film hakkında daha fazla ne söylenir: verdiğiniz paranın fazlasına değer: ki biz karga nesli için para ancak bozuktur ve bozukluklar zor birikir.. Gidin, izleyin ama başından sonuna kahkahalar atmaya değil de “vaaay be” diyeceğiniz ve güldürdü mü tam güldüren bir filme gideceğinizi unutmayın 😉 Blogumuzun ilk yazısından bu kadar ademler! Önceki yazılar geçmişimize aittiler, okuyun onları da; yorumlarınızı eksik etmeyin: özgürce gak!layın!
ayrac

KARGANIN SESİ MEKTUP OLUP SANA GELSİN İSTER MİSİN? :)

Bunları da Sevebilirsin :)

3 Yorum Mevcut

 1. Tahsin

  19 Aralık 2015 at 00:49

  “Cem Yılmaz yanlış iş yapmaz, biz mesajını alamamışızdır” mantığıyla yöneliyorum ben nedense bu adama karşı hep. Filmi henüz izlemedim, izlemek istiyorum bakalım bi fırsat yakalarım umarım.

  1. ADAMKARGA

   19 Aralık 2015 at 01:03

   sen halen izlemediysen zaten, höh artık kardeşlik 😀
   yazık olmuş geçen zamana: var gör sen daha düğün dernek ikiyi de izlememişsindir 😀

   1. Tahsin

    19 Aralık 2015 at 01:08

    Valla yalan yok, onu da izlemedim daha ama geçerli tonla mazeret sunabilirim 😀

YORUMSUZ BIRAKMA ^^

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.