Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru bir insan bize bazı sorular sormak diledi.. Şahsım bu duruma kayıtsız kalamadım, e kargalık meraklı ve heyecanlı olmayı gerektirir 😉 Hoş duygularla cevaplamaya gayret ettikten birkaç soru daha gelmesin mi ^^ E anlamı nedir bilemem ama mutluluk vermedi değil: şimdi o ilk soruları ve adamsı kelimelerle dolu cevaplarımı sizlerle pay ediyorum: pay etmeyi severiz…

BLOG YAZARLIĞINI SEÇME AMACINIZ NEDİR?

Yazmak; aslında anlatmak, temel bi ihtiyaç insanoğlu için.. Bazıları bu ihtiyacını başka ihtiyaçları ile örtmeyi tercih ediyor hatta bunu başarabiliyor ama galiba benim için bu ihtiyaç diğerlerine nazaran daha da ağır bastı ve başladım yazmaya.. Lise üç idi internet ile tanışmam: biraz geç ama hızlı bi giriş oldu internete.. İlk yaptığım iş, blog yazmaya başlamak oldu. Sosyal medayanın yüzüne dahi bakmadığım zamanlardı ve heyecanım oldukça yüksekte seyrediyordu: önceden a4 kağıtlarına elimle çizerek ve yazarak hazırladığım ve fotokopi ile çoğaltıp insanlara dağıttığım bi dergim vardı: daha fazla insane ulaşabilmek adına keşfettim interneti ve blogu: kelimelerimi duyurabilmekti amacım..

EĞİTİM DURUMUNUZ, YAŞINIZ, ASIL MESLEĞİNİZ NEDİR?

Henüz görevinin ikinci yılında ve yirmidörtlük bi öğretmenim.

BLOG YAZARLIĞININ KARİYERİNİZE ETKİSİ, KAZANDIRDIKLARI NEDİR?

Blog yazmak bana büyük bi cesaret kazandırdı diyebilirim. Üniversite yıllarında bu cesaret sayesinde farklı illerde dağılıp okunabilen ve dahi teveccüh eden dostu bol olan bir edebiyat dergisinin hayali gerçek oldu. Mezun olduktan sonra başka bi isimle hâlen bu hayalle devam ediyoruz.

Ayrıca, altını çizmeden geçemeyeceğim bi kazancını da tanıştığım güzel insanlardır. Heyecan eksiklği hissettikçe 2009’dan bu yana oldukça çok farklı isimlerle blog yazmaya devam etsemde bu dostluklar hiç bitmedi..

KONU SEÇİMİNİZİ NEYE GÖRE YAPMAKTASINIZ?

İçimden ne geliyorsa: ne hissediyor veya nasıl hissediyorsam yazıveriyorum. Ama daha çok hikayecikleri seviyorum: kendimi anlatırken bile başka kahramanlar üzerinden anlatmak hoşuma gidiyor. Son zamanlarda ise bunların üzerine ilgi duydum bir kaç alanda daha yazılar eklemeye başladım: sinema, tiyatro ve yapmaya çabaladığım röportajlar..

YAZILARINIZDA NELERE DİKKAT EDERSİNİZ?

Samimi olmaya desem kendimi yeterince ifade etmiş olacağıma inanıyorum. Tek dikkat noktam samimi olabilmek..

BLOGUNUZA İSİM VERİRKEN NEYE DİKKAT ETTİNİZ?

Daha önce belki ona yakın farklı isimde yazdım: bi çoğuna sonradan kendim ısınamadım ve çok fazla yol değiştirdim. İnsan zamanla kendini daha yakından tanıyabiliyor.. Yeni bir blog açmaya karar verdiğimde, küçükken dinlediğim bi masal aklıma geldi ve masalın kahramanı ile ne kadar çok ortak noktam olduğu acı bir şekilde fark ettim: kararsız karga. Kararsız karga, oldu bize adamkarga..

Sorularınızın haricinde sadece şunu söylemek dilerim ki: blog yazmak bi zamandan sonra yaşam biçimi haline geliyor. Ne kadar kaçsanız da asla peşinizi bırakmayan bi dost oluveriyor.. Teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim..

kapak resmimiz: by ecoego

KARGANIN SESİ MEKTUP OLUP SANA GELSİN İSTER MİSİN? :)

Bunları da Sevebilirsin :)

YORUMSUZ BIRAKMA ^^

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.