▪ KARABORSADA GEMİLERİ BATAN ADAM

Batan geminin malları değil bunlar: açıkçası ortada batan bi gemide yok henüz: bu yakınlarda batması için beklenen bikaç gemi var ama bunu öğrenebilmek o kadar da kolay olamayacak sizin için.. Her neyse konumuz bu değil: yine de bilginiz olsun diye şey ettim.. Hasılı sayın zillet neferi Kasım Bey: amacınıza ulaşamayacağınızı üzüntü ile size bildirmek dilerim: üzülüyorum çünkü sonuçta olan bizim iskontoya da oluyor. _ Anlaşılmayacak bi durum yok Kasım Bey, yok dediysem yoktur, daha niye ısrar ediyorsunuz: anlamlandıramıyorum. _ Sayın zillet neferim, lütfen definizi de alıp gider misiniz? Dükkanın önünü kapatıyorsunuz. _ Göreceğimiz günler var mıdır bilmem ama, sonunun sizin elinizden olmayacağı kesin!!
ayrac

▪ SONKİÜÇDÖRT

“Adalardan bir yar gelir bizlere.. Aman Allah gözlere bak, göz….” Nail Bey, rica ediyorum Nail Bey, lütfen ekibe uygun hareket eder misiniz? Tüm arkadaşlarımız bir söylerken: siz apayrı bi makama konuyorsunuz her seferinde şu güzelim mısrada.. Yahu efendim, daha ne kadar uyarmam gerekecek sizi! Emekliliğinize bu kadar az zaman kalmış olmasaydı emin olun çoktan kovdurmuştum sizi! Lütfen biraz daha özen gösterelim: rica ediyorum efendim.. _ Hayır: kendimden bunca yaş büyük birine ki hele de sizin gibi bir üstada böylesi kelimeler sarf etmek, utanmama sebep oluyor: utanıyorum efendim ama siz halen ısrarcısınız hatanızda!
“Adalardan bir yar gelir bizlere.. Aman Allah gözlere bak, g….” Nail Bey! Bi dakika Nail Bey: rica ediyorum bi tek başınıza söyler misiniz? _ Arkadaşlar, bu parçayı solo alıyoruz: şefim, sizde Nail Beyin makamına uydurun kendinizi. Nakarat kısmını yine aynı makamda koro ile alıyoruz.. Bu günlük bu kadar yeter bu parça: yarın üzerinde dururuz! Çevirelim sayfaları: sonkiüçdört: “Biz Heybelide, her gece mehtaba çıkardık!” …
ayrac

▪ BEYAMCA

Beyamca, vapur seferleri bitti bu gün: git artık istersen evine: görüşürüz yarın yine emi: Allaha emanet! _ İstersen ben bırakayım seni bugün yine: hadi gel, naz etme beyamca: bizden biri sayılırsın zaten: yıllardır buralardasın.. Sen olmasan kim hüzne boğar bizi hicaz makamında: gel hadi Allah aşkına! Hem benim hanım bi güzel yemek yapmış ki; hani şu bikaç hafta önceki dolmalar vardı ya, yine yapmış onlardan. Yemeğimizi yeriz, sonra da bırakırım seni evine.. _ Beyamca, hele bi daha söylesene şu şarkıyı, şenlensin ruhu şu vapurcu İsmet evladının..
“Adalardan bir yar gelir bizlere, aman Allah gözlere bak gözlere!”

KARGANIN SESİ MEKTUP OLUP SANA GELSİN İSTER MİSİN? :)

Bunları da Sevebilirsin :)

5 Yorum Mevcut

 1. maviyeizsüren

  7 Aralık 2015 at 14:47

  kim hüzne boğar bizi hicaz makamında..
  her durumda hüzne yakın insanlarız sonuçta 🙂

  1. adamkarga

   7 Aralık 2015 at 19:50

   bi de sadri alışık var hicaz makamında hüzün sahiplerinden.. her bir filmi acizane tavsiyedir..

 2. İsmail

  11 Aralık 2015 at 20:50

  Site güzel ama içerik az okudukça okuyası geliyo insanın tebrikler

  1. ADAMKARGA

   14 Aralık 2015 at 21:28

   içerik yani muhabbet zamanla artacak umudundayız, teşekkür eder ve davulga köyüne selamlarımızı iletiriz.. 🙂

 3. atanamayan

  6 Mart 2016 at 22:34

  Çok güzel 🙂 Ayrıca site tasarımına bayıldım..

YORUMSUZ BIRAKMA ^^

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.