Kendilerini alıp almamak konusunda çok yaman çelişkiler yaşadım bi süre. Çünkü heybe önemli şey arkadaş: bi kere ihtiyaç duyabileceğin her şeyi barındırabilmesi lazım ve bunca şeyi barındırırken hoş görünmeye devam edebilmeli. Benim emektar heybe ki bildiğiniz sırt çantasıdır kendisi: hayli yük alabiliyordu ve bende bu gazla ne bulursam dolduruyordum içine. İlerleyen zamanlarda fıtık olursam suçlusu o olacaktır kesin. Bu işe bi çözüm bulmalı dedim kendi kendime ki çoğu zaman kendi kendime derim ben böyle şeyler: aradım taradım ama bi türlü karar veremedim. Sonunda sosyal medya abimiz sağolsun Kaft’ın bu çantasının bir vidyosunu gördüm. Dünyayı koydular şuncağzık şeyin içine: inanasım gelmedi fakat kendimi bi şekilde kandırıp saydım bozuklukları: hani baya da tuzlu çıkmadı değil ama emin olun her bir bozukluğa değdi.

Baya baya reklam yazısı gibi başlayan bu yazı için bana kimse bozukluk teklif etmiş değil: gönlümce bir kaç kelime söylemek istedim heybeme. Onu daha ilk gününde sevdiğimi itiraf etmeliyim. Daha önceleri de söylemiş olmalıyım ki; minik kargalara öğreticilik yapmaktayım.. bu gün ilk defa dersime yeni heybemle gittim ve minik kargalarım kendileri gibi ilginç yorumlar yaptılar heybem hakkında. Üzerine yoğurt döküldüğünü iddia eden bir grup oldu ve dahi hemen mendiliyle temizlemek isteyenleri dahi vardı. İşin ilginç tarafı benim daha aklıma gelemeyecek bi iddia atıldı ortaya: yoğurt değildi dökülen, tuz ruhuydu. Tamam cidden bu ikinci iddiaya kendimi hayli kaptırmış olabilirim: acaba heybemin üzeri tamamen siyah olsaydı ve yanlışlıkla nerden bulduysam bi miktar tuz ruhu dökseydim üstüne, bir astronot ve uzay gemisi şekli oluşabilir miydi?

el-örmesi-patikler

Bahsetmeden son noktayı koyamayacağım bir hediye ile heybem çok daha yakışıklı oldu. El örmesi minik patikler: minik bir karganın hediyesiydi bana. İşte böyle! Buydu bu yazıdaki amacım: Kaft’tan satın aldığım çanta. Harbidende haybeden bi yazı oldu.. Kalın sağlıcakla ^^

KARGANIN SESİ MEKTUP OLUP SANA GELSİN İSTER MİSİN? :)

Bunları da Sevebilirsin :)

2 Yorum Mevcut

 1. Crappy Crab

  8 Mart 2016 at 12:56

  Kırmızı Saçlı Kadın kitabı hakkı da yorumunuzu bekliycem,heybeli güzel yazınızın ardından ?

  1. ADAMKARGA

   8 Mart 2016 at 20:27

   çok teşekkür ederim, umarım ki en kısa zamanda bitireceğim Kırmızı Saçlı Kadın’ı..

YORUMSUZ BIRAKMA ^^

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.