« ÖNCEKİ BÖLÜM
ZOMBİ MİYDİ O?!

Tamam, anlaşıldı: bu dizi beni her yeni bir bölümde şaşırtmaya devam edecek lakin bunu kendim istedim idi zaten: bu yüzden şaşırtmasında bi sıkıntı görmüyorum da; yahu o güzelim yaşlı teyzemi ne vardı zombi yapacak? Huzur içinde uykusuna devam etse ne olacaktıydı sanki! Şey belki o kadar da huzurlu olamayacaktı: sonuçta hristiyan bi teyzemizdi! Neyse karıştırmayalım bu konuları: dizi başlar başlamaz bu teyzemiz tabutundan kalkıp ayrı bi yaratık haline dönüşüyor ve kendi torununu öldürüyor.. Sadece bununla kalsa iyi: dışarı çıkıp birde bağırmaz mı boğazını yırtarcasına: “bağırma be kadın!!” diye haykırıp kapatıyordum az daha diziyi.

O KADAR BÜYÜK MÜYMÜŞ?

T.A.R.D.I.S yani Doktorumuzun uzay gemisi: hani şu dışardan sadece bi telefon kulübesi büyüklüğünde olan şey var ya; ben orayı büyük gördüm tamam da bu kadar da büyük oalcağını beklemiyordum. 1869 yılı noeline geldiklerinden dolayı Rose’a kıyafetlerini değiştirmesini tavsiye eden Doktor, gardropların yerini öyle bi tarfi etti ki, şaşırdım kaldım: “İlerdeki kapıdan gir, sola dönüp devam et, oradan da sola gir ve ordan sağa sonra sol ve yine sağ..” yani bunu gibi uzunca bi şeydi. Hayal gücümü daha fazla zorlamazlar umarım 🙂

İŞTE GİDİYORUZ: TARİHE!

Bu söü gerçek manada kullanmış olsa da çok hoşuam gitti. Hani biz tarihi bi gezi falan yaparken ancak kullanabiliriz bu afilli lafı ama adam bildiğin tam manasında kullandı 1869 yılına inerlerken: harbi afilli adam şu Doctor Who!

AMCA ÇETİN CEVİZ ÇIKTI!

Çok fazla ünlem işareti kullanmamı anormal karşılamzsanız sevinirim: zaten beni şaşırtan notlar aldığım içi illa şaşırma nidasını kullanmak zorunda kalıyorum 🙂 Morg görevlisi beyamcamız var bizim bi tane, hani bu ölülerin canlandığı yerin sahibi olan beyamca. Bizim Rose’un burnuna tineri basıp bayıltmasın mı, morg arabasına koyup evine kaçırmasın mı?!! Beyamca, kaç yaşında adamsın sen: amacın ne senin kurban olayım 😀 Harbi hiç beklemediğim bi hareket idi, tebrik ediyorum.

GAZLA İLGİLİ Bİ SORUN! VE CHARLES DİCKENS

doctor who charles dickens

O teyzenin içinden böyle bembeyaz bi varlık çıktığını gören Doktorumuz, o sırada öykü anlatan Charles Dickens ile tanışıyor. Bizim sakin doktor yerini heyecanlı bi hayrana bırakıveriyor: meğer Charles Dickens’ın hayranı imiş 🙂 Neyse efendim, hayata küsmüş ve artık hayattan pek bi beklentisi olmayan Charles Dickens ve Doctor Who’muz morg arabasını takip ederek, ölülerin canlandığı o eve varıyorlar. İçeri girer girmez bi şeyler hisseden Doktor hemen teşhisi koyuyor: “gazla ilgili bi sorununuz var sanırım!”
ayrac
Acaba Doktorumuz sorunu çözebilecek mi? Gazla ilgili sorun ne idi: bi gaz kaçağı mıydı yoksa Charles Dickens’ın iddia ettiği gibi her şey birer gaz oyunu muydu? Bütün bunlar ve geriye kalan her şey gelecek yazıda. (Yahu bi bölümü de iki ayzıya bölüp arkası yarın serisi yaptık ya, helal olsun bize. Ne demişler: kargaya belli olmaz! Uyduysa da uydu, uymadıysa da uydu artıkın.) 🙂

Bunları da Sevebilirsin :)

YORUMSUZ BIRAKMA ^^