“Hey buddy feel free to ask me questions about Ireland”  ♦ Merhaba dostum, İrlanda hakkında çekinmeden soru sorabilirsin.
Hi 🙂 Thanks a lot
Merhabalar 🙂 Çok teşekkür ederim.
“No problem at all you are very welcome” 
Sorun değil, memnuniyet duyarım.
“People can recognize Ireland on the internet. But can you tell us about your heart of Ireland?” ♦ İnsanlar İrlanda hakkında internetten birçok şey öğrenebilir. Fakat sen bize gönlünde yatan İrlanda’yı anlatabilir misin?
“My heart in Ireland is reflected through close family values, mutual respect and thoughts for each other” Kalbimdeki İrlanda’da, aile içi ilişkilere önem veren, birbirlerine karşı saygılı ve düşünçeli olan insanlar yaşıyor.
“What kind of place are you living in? And where would you want to live in Ireland?”Nasıl bir yerde yaşıyorsun? Ve İrlanda’nın neresinde yaşamayı isterdin?
“I live in a social housing apartment in the center of the city of dublin which I love. but sometimes I’d love to live in the countryside beside a beach” Dublin şehrinin merkezinde bir sosyal konut dairesinde yaşıyorum. Yaşamayı sevdiğim bir yerdeyim ama bazen deniz kenarında bir kırsalda yaşamıyı istiyorum.
“What makes people in Ireland free in their spare time? :)”İrlanda’da insanlar boş zamanlarında neler yaparlar?
“People in there spare time like to socialize, have a beer or ten with family or friends” Burada insanlar boş zamanlarında sosyalleşmeyi, aileleri veya arkadaşlarıyla bir bira yada ten (malt özlü bir içki) içmeyi seviyorlar.
“What’s your favorite Irish fairy tale? Would you tell a fairy tale in your childhood?”İrlanda’nın yerel masalları arasından favorin hangisidir? Çocukluğundan bir masalı bize anlatır mısın?
“Can’t remember much of fairytale, but was told about a headless horseman who used to haunt a bridge near to where I live 🙈 All I remember was the hill called Johnny Cullen’s hill was named after him, he was work in a local Dairy farm but I’m not sure how he lost his head but his ghost is meant to carry his head under his arm 😂” Masalın çoğunu hatırlayamıyorum ama yaşadığım yere yakın bir köprüye dadanmış olan başsız bir süvari hakkındaydı. Hatırladığım tek şey köprünün olduğu Johnny Cullen Tepesinin adı ondan sonra verilmiş. O yerel bir mandıra çiftliğinde çalışıyormuş. Ama başını nasıl kaybettiğinden emin olmasam da öyküde aslolan onun başını kolunun altında taşıyor olmasıydı.
“Thanks for your answers 🙂 Have a nice day!”Cevapların için teşekkür ederim. İyi günler.

 

Bu röportajı İrlanda’lı Nigeloca ile marjinal bir sosyal medya platformunda yaptık. Eğer içeriğimi sevdiysen bloguma abone olabilir ve her yeni yazıdan haberdar olabilirsin 🙂

KARGANIN SESİ MEKTUP OLUP SANA GELSİN İSTER MİSİN? :)

Bunları da Sevebilirsin :)

4 Yorum Mevcut

 1. Pastelden

  11 Eylül 2018 at 13:51

  Güzel bir yazı olmuş ilgimi çekti 🙂 irlanda görmek istediğim yerlerden

  1. ADAMKARGA

   11 Eylül 2018 at 14:04

   teşekkür ederim, beğenmenize sevindim 🙂 bu röportajları farklı ülkelerden bir seri şeklinde devam ettirmek istiyordum 🙂 yorumunuz teşvik edici benim için, sağolasınız 🙂

 2. Ben Kuzgun

  2 Ekim 2018 at 23:33

  gezi için iyi bir ülke ama biz fakirler olarak sadece mapslerden ve google görsellerden görebiliyoruz.

  1. ADAMKARGA

   6 Ekim 2018 at 14:17

   maalesef öyle. hem gezmek için hem de yeni şeyler, özgün işler ve yeni isimler üretebilmek için çok mu çok fakiriz 🙂

YORUMSUZ BIRAKMA ^^

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.