SEKİZDEN BEŞ ÇIKARSA, ELDE KALAN HAYATA KAFİ MİDİR?

Boş vakti olmadığını söyleyip duran insanlara şaşıyorum: birbirinden farklı onlarca şeyle uğraşıyor olsam da (ki bu pek hoş bir durum değil, farkındayım, rotasız bir gemiyle dünyama sifon çekiyor gibiyim) elimde kalan boş vakitleri değerlendirememekten şikayetçiyim: Şikayetçiydim, keşke tekrar şikayet edebiliyor olsam..

Bazen insan ne istediğini biliyor olsa da çevresindekiler onu yanlış anlıyor: belki de bi insandan çok kargaya benzediğim için böylesi bir muamele görüyorum. Hasan Dayı, kap gel çayları ve otlu peyniri, ekmek benden. Karnımızı iyi doyuralım ki katlederken her bir saniyeyi, yorgunluk çökmesin üstümüze.

 BOYUTLAR ARASI İLETİŞİMİN İMKANI! ♦

Üsküdar’a giderken bulduğu mendilin içinden 15indeki isimsiz kahramanın dışavurumsal çalışmasına denk gelen U251 nolu hayal boyutundaki benliğimden anlamlı bir mektup aldım geçenlerde;

Sevgili U001,

Uzun zamandır sana ulaşmaya çalışıyordum. Her ne kadar bulunduğum hayal boyutunun en bilinen yazarı olsam da hayat senin hayal ettiğin kadar güzel değil. İnsanlar seni okuyor olsa da bu senden daha fazla nefret etmelerine sebep oluyor. Bu boyutun kıyametine sebep olacak bir adım atıyorum: Bu cümlenin sona ermesiyle yazarlığı bırakıp, büyüklerimin köyüne, kapılarına köpek olmaya gideceğim. Orada daha mutlu olacağımdan eminim.

♦ UÇUYORUM SARI GELİN, KONMAYA DERMANIM YOK! 

Çoğu zamanını sevdiğim bir işteyim: Kuruşluk kazanmak adına artık yollarda parlak cisimler aramak yerine düzenli bir iş. Yine bu işin bir parçası olarak iki yeni şey öğreniyorum: drone uçurmak ve fotoğraf çekmek. Her ikisi de karganın kabiliyeti ile ilgili hususlar olsa da iyi bir eğitici fena olmazdı, olmadı da. Tattığım en zevkli şeylerden birisi oldu drone: Kendime ait bir tane olsun istedim hatta ama ne yuvamın kumbarasında ne de gizli ağaç kovuğumda bir tanesine yetecek miktarda bozukluk bulamadım. Sanırım ek mesai yapmam gerecek. Her neyse, sana ilk uçuş deneyimimi bırakıyorum izleyesin diye. Belki okursun diye bir önceki arzuhâl yazısını buraya bırakır ve kaçarım.

KARGANIN SESİ MEKTUP OLUP SANA GELSİN İSTER MİSİN? :)

Bunları da Sevebilirsin :)

YORUMSUZ BIRAKMA ^^

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.