Başlamadan önce birkaç kelime edebilme aşkını kendimde bulabilmem için ZAZ albümümü açmam gerekti, ardından oyun oynamak için düzelmiş olan klavyeyi biraz eğmem: yazarken sola doğru eğik bi klavye pençelerle yazı yazabilmek açısından daha bi rahat geliyor bana. İlk başta şunu söylemek isterim ki arkadaş bildiğim bi insana: iyi halt ettin enaniyetinin pisliğini benim üzerime akıtmakla: havalar yeterince soğuk değilmiş ve sanki hiç üşümüyormuşumcasına bana aldırdığın soğuk duş için sağol hatta varol! Her neyse, laf lafı doğurur, kin daha da büyük kinleri ve dahi kırık kalpleri: benim zavallı karga kalbim kırılıyorsa kimin umrunda! Konu neydi: konu muhabbetti, amaç insan olabilmekti yada daha erdemlisi bi karga olabilmekti amaç!!!

Konu aslında yeni aldığım e-kitap okuyucu: ikinci el: bozukluklarımız ancak bi köşesi kırık ve bir yaşını dolduran bi e-kitap için yeterli olabildi hatta fazladan gece mesaisine kalmak ve dolunayın ışığıyla parıldayan bozukluklar aramak zorunda kaldık kaç gece. Sonunda aldık ve ilk etkilerinden bahsetmek diledik siz değerli dostlara ve özgürce kanat çırpan karga kardeşlerimize. Güzel bi duygu ilk olarak: öyle korkulacak bi şey değil merak etmeyin: koku falan bi yere kadar: evet koku ama onun ayrı bi paragrafın konusu olmasını planlıyorum: hadi başlayalım…

YAKIŞIYOR MU SANA! BU BİR İHANET DEĞİL MİDİR?

Yavaş gel arkadaşım: ilk önce şunu anlamalısın ki: bi karga ancak bi kitap taşıyabilme kabiliyetine sahip. O kitap ise ancak belli bir ağırlıkta olabilir: halterci falan değilim ki taşıyabileyim bi ansiklopediyi veya bi Turgut Uyar’ın Büyük Saati nasıl sığsın küçük pençelerime. Bi de bu açıdan düşünmenizi rica ediyorum: onca kitabı hafifçe ve oldukça da küçük bi aygıtta taşıyabiliyor olmak büyük nimet bizler için ki eminim siz ademoğulları içinde yeterince kolaylık sağlayacaktır.

OKUTUYOR MU HARBİ KENDİNİ?

En güzel yanı bu zaten: yatmadan önceleri ve uyanır uyanmaz birkaç sayfa okuyabiliyorsunuz kolaylıkla: elinizin yada kendi tabirimle pençenizin telefona değil de bir kitaba uzandığını düşünün.. Ayrıca acayip bi ışık sistemi var, gözleri hiç yormuyor: bunu bütün samimiyetimle söyleyebilirim. Asla pilini düşünmek zorunda da değilsiniz, çünkü bir aya kadar dayanabiliyor. E daha alalı üç gün olmasına ve onca hayat yoğunluğuma rağmen Amin Maalouf’un Semerkand’ını okuyeverdim: daha ne olsun. Ara ara ondan ayrılıp bi Necip Fazıl şiiri okumak veya bi başka kitaptan bi hikayecik ile mola vermek hoş oluyor. Amam küçük bi tavsiye: en fazla üç kitap olmalı içinde: dahası okumanızı engelleyecek ve dikkatinizi dağıtacaktık.. hele de benim gibi bi kararsız karga iseniz yandınız demektir 🙂

AMA KİTAP KOKUSU Bİ AYRI, DİMİ?

Öyle, öyle ama gözlerini dünyaya açtığı zamandan beri bozuklukların yanı sıra habire kitap biriktiren bi karga olarak onca kitabın hakkını veremiyor olduğum gerçeği ile yüz yüzeyim.. belki aranızda benim gibi olanlarınız da vardır. Okuyamadıktan sonra koksa neye yarar: illa onun da parfümünü yapmışlardır 🙂 Ama evet: bazı kitaplar basılı olarak güzel: onlar o halde okunmaya ve korunmaya devam etmeli.. Hangilerinin böylesi bi değere sahip olduğu size kalmış: benim için başlıcaları Mustafa Kutlu ve Hüseyn Kaya kitaplarıdır.. sizin için bambaşkaları… Yani paşa gönlünüz bilir: benden size bi tavsiye: o kadar korkmayın hatta sevin e-kitap okuyucuları 🙂

KARGANIN SESİ MEKTUP OLUP SANA GELSİN İSTER MİSİN? :)

Bunları da Sevebilirsin :)

5 Yorum Mevcut

 1. Ayhan KORKMAZ

  27 Nisan 2016 at 23:01

  Aslında askerden geldiğinden beri benimde aklıma takılan bir cihaz kendisi. Merak ettiğim konu kitap portföyü nasıl ? Aradığın kitabı rahatlıkla bulabiliyor musun ? Güncel kitaplar mevcut mu ? Ve fiyatları nasıl gibi soruları arka arkaya sıralayıverdim.

  1. ADAMKARGA

   28 Nisan 2016 at 13:12

   en iyisinin (amazon kindle) fiyatı 400 lira civarında ve maalesef en güncel kitaplar için eğer para ödemek dilemiyorsanız biraz beklemeniz gerekir fakat parasıyla almak dilerseniz artık her yayınevi kitapları e-kitap olarak da satmakta: dilediğiniz her kitabı temin edebilirsiniz. belli bir yere sahip kitaplar ise zaten e-kitap formatında farklı mecralarda bulunmakta: meritokrasi isimli bir facebook grubu haddinden fazla kitabı bulmanızı sağlıyor.

   1. Ayhan KORKMAZ

    28 Nisan 2016 at 21:49

    Satın almak problem değil, zaten satın almak isterim. Ancak bu ara okumak istediğim kitapların e-kitap versiyonları yok. Hatta bugün 6 kitap siparişi verdim 🙂 Eskiye dönük e-kitap çalışması yapan bir firma olsa harika olacak gerçekten.

    Diğer yandan da yeni çıkan kitaplarda e-kitap fiyatlarının basılı kitaplarla aynı olması beni itti. Bir avantajı kalmamış oluyor.

 2. İrfan Bayar

  15 Eylül 2018 at 21:07

  Kitapların kokusunu seviyoruz belki ama şu son günlerde artan kitap fiyatları insanları sizce de farklı seçenekler aramaya zorlamıyor mu? Acaba diyorum, kağıt madem bu kadar pahalı ve bunca ağaçlar kesiliyor kağıtlar için, hiç mi basılmasa kitaplar ve sadece e-kitap okuyuculardan okusak her şeyi?

  1. ADAMKARGA

   15 Eylül 2018 at 23:34

   Kağıt tüketiminde ne kadar oransız olduğumuz konusunda haklısınız belki ama yine kitapların, dergilerin basılmadığı bir dünya hayal edemiyorum 🙂 En azından basılmayı hak etmeyecek kadar niteliksiz kitapların baskısına izin verilmese mesela dünya genelinde: Bu bile büyük bir adım olacaktır 🙂

YORUMSUZ BIRAKMA ^^

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.