– Zaman zaman içinde kalbur nalbur içinde, ordu şehre girmemiş, saat oniki içinde ve de dışında bülbül var kafesin, hüre dayanmaz zincirin, akıl almaz icadın, illa bi yapanı bulunur imiş derler. Yahu baya saçma sapan şeyler derlermiş zamanında işte. İyisi mi ben kendi deyişime geleyim. Vakti zamanında bir adam şehre girmiş koşarak, derdi neydiyse artık: sıkıntısının temeline inersek pek ağlak bi çocuklukla karşılaşacağımız kesin gibi.. kan ter içinde dalıp meyhaneye buluverdi beni. Tabi bende o zamanla bi hayli gencim, daha ustamın elinden yeni çıkmışım: parıl parıl parlıyorum. Neyse efendim, bu adam aldı beni, soktu koynuna: ya Rabbim! Bu ne iğrenç kokudur, e bizim de canımız var bre densiz! Uzunca koştu da bi kapıdan içeri girdi daha da geç olmadan, sessizce bi köşeye bırakıp beni gözden kayboluverdi. Günlerce orada kaldım. Ah kardeşlik ah, benim gibi notası deli basan bi saksafon için sessiz sedasız kalmak nasıl bi işkencedir, bilir misin?

ayşenur gulbas

– Geçmişler olsun demekten başka elden ne gelir? Herkesin acısı kendine birkaç beden büyük gelirmiş derler..

– Bak bunu ne de güzel söyledin Adamkarga kardeş! Yahu bide size anlayışsız, hilebaz, inatçı, budala falan derler.. Neyse neyse, devam ediyim müsadenle.. O günler nasıl geçti, ne sen sor, ne ben söyleyeyim. Nerede, kiminle olduğumu bilmeden öylece durdum ve evin içinden gelen yabancı seslerle boğuştum; bolca mekanik, biraz insansı, ara ara şehvani seslerdi duyduklarım. Sahibim olsun diye beni bıraktıkları bu adam, hayli ilginç olmalıydı.
Gel zaman git zaman alıştım kimsesizliğe hatta gelen seslerin zamanlamalarını dahi ezberleyebildim. Sahibim olası adam, oldukça programlı çalışıyordu. Bir gün yine kendimi sessizliğin hüznüne bırakmışken, bi kedi çıkageldi karşıma, karaca ve vahşi bi kediye benziyordu ama bana uzun zamandır görmediğim bi dost gibi hissettirdi. Tam iki kelam edelim derdiyle seslenecekken üzerime saldırmasın mı!! Hem beni, hemde yanımda duran koca vazoyu kırdı ve şiddetli bi ses çıkarttı. Aslında kötü gibi görünen bu olay, sahibim olası adamla karşılaşmamızı sağladı. Birkaç dakika sonra, o karşımdaydı ve ilk kez göz göze geldik… (devam edecek…)

KARGANIN SESİ MEKTUP OLUP SANA GELSİN İSTER MİSİN? :)

Bunları da Sevebilirsin :)

YORUMSUZ BIRAKMA ^^

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.