Fotoğraf çekmeyi bilmeyen bir karga tarafından cep telefonu ile çekildiğini söyleyerek, teknik açıdan barındırdığı hataları mazur görmenizi rica ediyorum. Umarım size anlatacaklarım sizin için daha önemli olacaktır. Bu kategorinin ilk fotoğrafı olduğu için söylemeliyim ki, bu yeni bölümde zamana hapsettiğim fotoğrafları nasıl ve niçin ömürsüzleştirdiğimi anlatacağım ve o an olanları. 

Kuruşluklar kazanmak adına yeni atıldığım işin ilk günleriydi  ve video kamera ile sulak alanlar adı verilen ve daha önce görmediğim için kendime hakaretler etmek zorunda kaldığım bir yeri kaydetmem istendi. Zevkle, heyecanla 🙂 Sizi bir yere kapatan ve dört duvar arasına bağlayan işlerden nefret ediyorum: Öğretmenlik kesinlikle böyle bir meslek değil, bu yüzden insanlara öğretmen olmayı tercih ettim. Fakat ne olduysa oldu (belki bir vakit uzun uzadıya anlatırım) ve kendimi burada buldum: Mutluyum.

Bulunduğum şehir hatta ilçe keşfedilesi güzelliklere sahip ve çarpık şehirleşme adı verilen illet yüzünden gözünüzün önündeki doğal harikaları göremez oluyorsunuz. Edremit yolunun kenarındayız: Bir tarafınız Van Gölü; sodalı su ve hemen diğer tarafınız sulak alan; tatlı su. Yıllar öncesinde burada birbirinden farklı onlarca kuş çeşidi yaşıyormuş. Zamanla iş yerleri toprakla üstünü kapatarak alanı daraltmış ve bu yetmezmiş gibi kaçak avlanma ile kuşlar telef edilmiş, geriye kalanlar ise küsüp göç edivermiş.

Fakat böyle devam etmek zorunda değil diyen yeni belediye başkanı, bu doğa güzelliğini değerlendirebilmek adına bir proje hazırlıyor. Yazının amacı bu değil; bu sadece neden orada olduğumu anlatıyor. Biz, alan çekimi yaparken, yerde sürünen martıyı görmemizle başlıyor fotoğrafın hikâyesi: Başına ne geldiyse uçamıyordu artık ve diğer martılar gökyüzünde, etrafında dönerek haykırıyorlardı. Fotoğraftaki şahıs şoförümüzdü; biz çekim yaparken o martıyla ilgilendi ve geri dönüşte, üniversiteye gönderildi ağlayan martımız. Akıbeti hakkında hiç bir bilgim yok maalesef. Umuyorum ki tekrar gökyüzüne kavuşabilmiştir ve ardından haykıran arkadaşlarının arasına katılabilmiştir.

Sana martının arkadaşlarının haykırışını ve haber edilişini paylaşıyorum: Böylelikle fotoğrafın çevresinde olup bitenleri de öğrenmiş olacaksın. Başka bir fotoğrafta görüşmek ümidiyle ^^

..

KARGANIN SESİ MEKTUP OLUP SANA GELSİN İSTER MİSİN? :)

YORUMSUZ BIRAKMA ^^

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.